Разкриха модерна оранжерия за канабис до Нови пазар 22.09 | 17:25
Собственикът на фермата за трева е рецидивист

Криминалисти от РУ-Нови пазар откриха модерна оранжерия за отглеждане на канабис в покрайнините на града. Операцията е реализирана на 21 септември под надзор на прокурор от Окръжна прокуратура-Шумен, съобщиха от полицията.
Около 9:30 часа вчера е извършено претърсване в стопанска постройка в землището на Нови пазар, собственост на 39-годишния местен жител В.Ч.
Там криминалистите открили две помещения, пригодени за отглеждане на канабис. В едното имало 77 саксии с канабисови растения, всяко от които било достигнало различен стадий на развитие.
Наркооранжерията от закрит тип била оборудвана с вентилационна, отоплителна, осветителна и поливна инсталации в работен режим. По този начин за растежа на растенията били създадени много добри условия. Всяко от тях било с височина между 50 и 80 см.
При извършения полеви наркотест са реагирали на "канабис". В съседно помещение са открити препарати, съоръжения и материали, подпомагащи оптималния им растеж.
По време на извършените процесуално-следствени действия са открити и иззети два плика зелена тревиста маса с общо тегло около 340 г.
В.Ч. бил установен на място. По време на задържането му оказал съпротива. Мъжът е криминално проявен. Известен е на полицията с кражба на стоки от хранителен магазин, кражба на метален стълб край язовир, кражба на значително количество машинно масло от предприятие в Нови пазар, кражба на метали. Осъждан е и за унищожаване на електрически стълб и за кражба на метали.
Задържан е за срок до 24 часа в полицейското управление в Нови пазар. Образувано е досъдебно производство.
След доклад на материалите в Окръжна прокуратура-Шумен мъжът е привлечен като обвиняем за извършено престъпление и мярката му за задържане е удължена до 72 часа.
Работата по образуваното досъдебно производство продължава под ръководството на ОП-Шумен.
Водещи
-
Синдикатите блокират пътя за Гърция и АМ "Тракия"
Утре е насрочен протест за заплатите в горските и ловни стопанства
09.07 | 21:00
-
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (ВИДЕО)
На място пристигнаха и депутатите от ПП - ДБ, напуснали днес пленарното заседание, за да...
09.07 | 20:40
-
На първо четене: 25% намаление на таксите за студентите платено обучение
Възможно е между първо и второ четене да бъде предвидено и по-голяма намаление
09.07 | 20:20
-
Повдигнаха обвинение на варненския кмет Коцев и още трима души
Четиримата остават в ареста за 72 часа
09.07 | 20:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: Пеевски е поискал досиетата на 88 кмета от „Промяната“
„Делян Пеевски е изискал досиетата на 88 кмета от ‘Продължаваме промяната’. Изиска им е, за да...
09.07 | 11:30
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Асен Василев твърди, че Борисов е свързан с фирмата, подала сигнал срещу кмета Коцев
Василев твърди, че за последните три година в мандата на Иван Портних същата фирма е спечелила...
09.07 | 11:59
-
"Гугъл на аматьори не прощава!: ГЕРБ отвърна на ПП с контраснимка
Още в началото на юли термометрите показваха между 35 и 40 градуса, а горещините създават...
09.07 | 14:30