Разкриха организирана престъпна група за фалшифициране на лични карти 08.11 | 18:00
Предстои да бъде предявено обвинение за участие в групата на още едно лице, което към момента е под карантина заради заболяване от Covid-19

Специализираната прокуратура привлече към наказателна отговорност три лица за участие в организирана престъпна група, създадена с цел изготвяне и разпространение на неистински български документи за самоличност.
Предстои да бъде предявено обвинение за участие в групата на още едно лице, което към момента е под карантина заради заболяване от Covid-19.
Тримата обвиняеми са задържани на 4 ноември 2021 г. на територията на София, Пловдив и Враца при специализирана полицейска операция на ГДБОП под надзора на Специализираната прокуратура.
Събраните по досъдебното производство доказателства сочат, че участниците в групата са изработвали и разпространявали подправени задгранични паспорти, лични карти и други документи от юли 2018 г. (престъпление по чл. 308, ал. 7 от НК).
В хода на действията по разследването на шест адреса са намерени и иззети множество лични документи, копия и заготовки за лични документи, цветни принтери, ламинатор, тефтер със записки, мобилни телефони, СИМ карти, документи за парични преводи, компютър, лаптоп. Проверява се дали намерените лични карти и паспорти са истински, и ако е така, как обвиняемите са се сдобили с тях.
Разследват се и данни за това, че участниците в групата са изготвяли неистински български документи на чужденци - мигранти, с които те да придобият правата за свободно придвижване на европейски граждани и да преминат границата от една съседна балканска държава в друга по пътя си към Западна Европа.
С постановление на наблюдаващия прокурор на тримата обвинени за участие в престъпната група са взети мерки за неотклонение "гаранция в пари" в размер на 10 000 лева за всеки от тях.
Водещи
-
Ферай от "Ергенът 4" влиза и в новото риалити "Любов в рая"
Зрители веднага разпознаха гласа на риалити героинята, без дори да се налага да виждат лицето...
06.08 | 13:45
-
Ново силно вторично земетресение от 6,4 по Рихтер разтърси Камчатка
Трусът е усетен в Петропавловск-Камчатски, регистрирани са още четири последващи сътресения
06.08 | 17:30
-
Мирчев: Бойко Борисов става обикновен рекламен агент на новите държавни Лафки на Пеевски
Според съпредседателя на „Да, България“, това е остър завой към ляв турбопопулизъм
06.08 | 17:15
-
Иво Сиромахов: Интернет-тълпата раздава правосъдие и налага свой морал
Махалото се е устремило със страшна скорост към крайната точка на виртуалната анархия. В...
06.08 | 17:00
Най-четени
-
Наш милионер подкара една от най-скъпите коли в света
Хърватският електромобил впечатлява не само с футуристичен дизайн, но и със зашеметяващи...
06.08 | 12:15
-
Пътуванията със самолет в Европа може скоро да станат по-удобни
Кога ще се промени контролът на летищата?
06.08 | 11:30
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30
-
България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia
Това съобщи министърът на туризма Мирослав Боршош на съвместен брифинг с министъра на спорта...
06.08 | 11:59