Разпитват тайни свидетели по делото срещу Муса и 13-те имами 20.10 | 12:31
Подновеният процес е за проповядване на джихад и идеите на „Ислямска държава“

В Пазарджишкия окръжен съд продължава делото срещуАхмед Муса Ахмед и 13-те имами – негови поддръжници, обвинени в разпространяване на идеите на терористичната организация "Ислямска държава" и призив към джихад. На днешното заседание се разпитват тайни свидетели, предаде БНР.
За да не се разкрие тяхната самоличност, те няма да присъстват в съдебната зала, а в съседна на нея стая. Комуникацията между тях и защитата на подсъдимите ще се осъществява индиректно, като тайните свидетели ще отговарят писмено на зададените им въпроси.
Разпитът на първия свидетел започна малко след 9.00 часа. За да се запази неговата самоличност, тайният свидетел дава показанията си само пред съдия Кристина Пунтева.
След като бъдат прочетени показанията на скрития свидетел, защитата на 14-те подсъдими ще има правото на въпроси, които ще бъдат предоставени на тайния свидетел в писмен вид, след което той отново ще отговаря пред съдия.
В рамките на днешния ден трябва да бъдат разпитани двама свидетели.
Водещи
-
На 23 април имен ден празнуват всички, които носят името Александър,
Александра е едно от имената на гръцката богиня Хера
23.04 | 09:45
-
Тялото на папа Франциск ще бъде пренесено в базиликата Свети Петър за поклонение
Погребението на папа Франциск ще се състои в събота на площад Свети Петър
23.04 | 09:30
-
Днес празнуваме Светла сряда с обичаи за дъжд и защита от болести
Ладино хоро - магия в движение
23.04 | 09:15
Най-четени
-
Днес празнуваме Светла сряда с обичаи за дъжд и защита от болести
Ладино хоро - магия в движение
23.04 | 09:15
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45