Разследват отначало потопа в „Аспарухово” 20.06 | 12:45
След 2 години работа все още няма обвиняем за адското наводнение във варненския квартал

Разследването за причините за адското наводнение във варненския квартал "Аспарухово” преди 2 години ще започне почти отначало. До момента полицията в морската ни столица не е работила правилно и това е една от причините все още да няма обвиняем за потопа, обяснява пред БНТ окръжният прокурор на Варна Владимир Чавдаров. Сега обаче разследването се прехвърля на нови трима следователи, които ще работят съвместно с прокуратурата, а работата ще бъде доведена докрай, обещава Чавдаров.
Прокуратурата също трябва да навакса със сроковете за приключване на разследването. Затова с него са ангажирани и въпросните следователи. Именно те трябва да открият кой е виновен за трагедията. Според окръжния прокурор на Варна, все още обаче е рано да се повдигат обвинения.
Чавдаров обеща, че прокуратурата ще разследва всички държавни и общински органи, които е трябвало да осигурят безопасността на живеещите в "Аспарухово". "Ако някое длъжностно лице не е изпълнило в пълен обем или част от своите задължения, които закона му е вменявал - ние ще му повдигнем обвинения”, категоричен е Чавдаров.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20