Райков помоли Европа да прегледа енергетиката ни 27.03 | 16:50
Няма да предприемем авантюристични действия, които да отблъснат инвеститорите

Международен преглед на българския енергиен сектор поиска премиерът Марин Райков от председателя на Европейския съвет Херман Ван Ромпой.
В Брюксел премиерът се срещна и с генералния секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен.
"Рампой ще подкрепи нашето искане за един международен анализ - първо на цялата верига на ценообразуване, въобще на целия сектор "Енергетика", за да можем да идентифицираме тези проблеми, които доведоха до този недопустим срив", каза Райков, цитиран от БНР.
"Именно от този сектор се породиха проблемите, които доведоха до основателното недоволство на българските граждани", отбеляза премиерът.
Двамата са разговаряли за конкретни стъпки, които трябва да бъдат предприети у нас за оздравяването на енергийния сектор.
На срещата с Ромпой е поставен и въпросът за младежката безработица. Инициативата на ЕС за младежка безработица разпределя между 8 държави 16 млрд. евро, 12 млрд. от които - в Италия.
Премиерът акцентира върху нуждата от вниманието на ЕС към проблема с безработицата сред младите в България и призова към провеждането на преговори за включването на страната като бенефициент по програмата на ЕС, информират от правителствената пресслужба.
По време на разговорите с председателя на Европейския съвет бяха обсъдени и сроковете на плащане по европейските програми и фондове към България. "Ние мислим, че може да се търси решение, така че плащанията да се случват в по-кратки срокове”, заяви българският премиер.
Премиерът е уверил Рампой, че служебното правителство няма да постави под въпрос финансовата стабилност и няма да предприеме никакви авантюристични действия, които да отблъснат инвеститорите.
Никой не се съмнява, че изборите ще бъдат демократични и прозрачни, каза Райков.
"Независимо от политическите промени в страната, потвърждавам последователността и приемствеността във външната политика на България”, заяви Райков на срещата с генералния секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Мара Отварачката вече е г-жа Петкова (СНИМКИ)
Миньончето на поп фолка мина под венчило за четвърти път
19.07 | 13:40
-
Ген. Атанасов за ареста на Коцев: Политическа операция на управляващите за разбиване на опозицията
По думите му "управляващите се притесниха, че демократичните сили се консолидират и могат да...
19.07 | 14:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20