Рецидивист глътна тел, за да иде в пандиза 07.02 | 20:41
Какво ли не прави човек, за да напусне килията на следствието

Рецидивист погълна тел, за да отиде в затвора, съобщи bTV. Причината е, че искал да напусне килията в следствието, която била наситена с непоносима смрад.
"Дори в затворите е като на курорт", казал рецидивистът Петър на жена си. По закон, докато едно дело не приключи, задържаните остават в ареста. Понякога това може да продължи с години. Съпругата на Петър – Нина, настоява за анонимност и все още не знае дали бащата на детето й е оцелял.
"Много е бил отчаян, много. Не знам защо го е направил. От 24 часа 23 са заключени в килиите, 1 час имат каре, и то без събота и неделя. Каквато и психика да имаш, не може да се издържи това”, казва Нина.
В момента мъжът е в болницата на МВР, без опасност за живота.
През последната година шестима от арестуваните в следствието са глътнали тел, батерия или счупена лъжица с ясното съзнание, че стомахът им може да бъде пробит, а хранопроводът - раздран.
Водещи
-
139 пожара са отчетени за изминалото денонощие, като най-критична остава ситуацията в Струмяни
Благодарение на бързата и координирана реакция на екипите, пожарите в Хасковско и Ямболско...
30.07 | 12:45
-
Критично остава положението в община Раковски
В част от населените места е нарушено електроподаването
30.07 | 12:15
-
Семейството и близките на бившия кмет на район "Младост" Десислава Иванчева я посрещнаха в столичния квартал "Младост"
Днес изтече и условната присъда на бившия ѝ заместник в района - Биляна Петрова.
30.07 | 11:45
-
Политолози хвърлиха бомба! Ето защо Йотова помилва Иванчева
Политологът Стойчо Стойчев смята, че таймингът на помилването е неслучаен.
30.07 | 11:45
Най-четени
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Учителският синдикат подкрепя забраната на телефоните в клас
Синдикат "Образование" иска оценка по дисциплина в училищата
30.07 | 10:30