Родители са гневни заради хомо послания в учебник за 6 клас ФОТОФАКТИ 13.03 | 12:16
Според авторите на учебника човешката сексуалност е въпрос на откритие и предпочитание: "Някои обаче откриват, че имат предпочитания към хора от собствения си пол или пък към индивиди от двата пола", е само част от написаното в "Човекът и природата"
"Понякога са необходими повече време и опит, извън рамките на пубертета, за да може младият човек да определи сексуалната си ориентация." Това е написано в учебника за 6 клас по "Човекът и природата", предназначен за българските училища, съобщава сайта Гласове.
От урока за половото съзряване при хората, който ни изнасят от "Просвета", узнаваме още, че сексуалното влечение "обикновено е насочено към представители на противоположния пол."
Според авторите на учебника човешката сексуалност е въпрос на откритие и предпочитание: "Някои обаче откриват, че имат предпочитания към хора от собствения си пол или пък към индивиди от двата пола."
По-надолу в урока хомосексуалните предпочитания се поставят в пряка пропорционална зависимост със степента на цивилизованост на обществата.
![]()
![]()
"Моя близка приятелка ми го изпрати. Детето ѝ няма навършени 12 години, защото тръгна по-рано на училище, но му преподават това в 6-и клас. В "елитно" столично училище. Този учебник е от няколко години и периодично се вдига малък скандал, който после се забравя, а тази пропаганда си пълзи систематично и необратимо. Това е пълен потрес и си е за закриване", обясни журналистът Явор Дачков.
"Защо се учи полово съзряване в 6 клас! На 11, 12 години четеш Тримата мускетари и Граф Монте Кристо, а не "сексуална ориентация", "полови предпочитания" и "сексуално влечение"!", възмущава се дама в мрежата.
"Глобалната деградация е в ход. Масовото изпростяване на цели нации, дава резултат. В това число сме и ние. Този, който надигне глава, бива потъпкван и обвиняван в най различни измислени терминологии. Бива наричан глупак!", възмути се друг родител във Фейсбук.
Водещи
-
Даниел Митов: Президентът превръща еврото в „площадка за популистки спектакъл“
Радев опитва да извлече краткосрочни дивиденти чрез внушения, съмнения и игра със страховете...
20.11 | 17:00
-
Петър Мицин със злато на 1500 м свободен стил в Бургас
Националният рекордьор в дисциплината финишира с време 15:32.18 минути за първия си триумф на...
20.11 | 16:45
-
ЕК предлага увеличаване на допълнителните пенсии
20.11 | 16:16
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
НИМХ издава предупреждение от първа степен - жълт код, за силен югозападен вятър
Предупреждението е за следните области Добрич, Варна, Бургас, Ямбол, Хасково, Кърджали.
20.11 | 12:30