Родителите на Паоло ще обжалват присъдата на Георги Сапунджиев 04.01 | 14:00
Майката на Паоло заяви, че е виждала Георги Сапунджиев да шофира, въпреки че му е забранено

Родителите на 4-годишният Паоло ще обжалват присъдата на шофьора, който уби детето им. На 2-ри юни в пешеходната зона на Стара Загора беше прегазен четиригодишния Паоло. Шофьор на "джипа убиец", беше Георги Сапунджиев. Той беше осъден на 3 години и 4 месеца затвор. Беше осъден по съкратената процедура – без разпити на свидетели и вещи лица, след като призна вината си.
След това имаше едно съдебно заседание, което намали присъдата на шофьора с около една трета. Сапунджиев ще излежава присъдата си в затворническо общежитие от открит тип. Беше пуснат и на свобода срещу 1 500 лв. парична гаранция. Още тогава майката на Паоло Красимира Иванова каза, че това е нищожна присъда. Родителите ще обжалват.
"Пред Апелативния съд ще настояваме да се промени квалификацията на престъплението, защото на първа инстанция тя беше сменена от убийство на пешеходна пътека на убийство на улицата. Ще настояваме и за увеличаване на присъдата", заяви почернената майка пред Нова телевизия.
Според нея в закона има вратички, които позволяват на едно тежко престъпление да се квалифицира като много по-леко и това трябва да се промени. Красимира заяви, че виждала Георги Сапунджиев да шофира, въпреки че му е забранено да кара кола 5 години.
Водещи
-
Преизчисляването на вота е готово: Според ЦИК ще има промени в парламента
Комисията изпрати данните в КС
12.03 | 21:00
-
Два протеста в София заради скандала с бюлетините
Полицията със специални мерки за сигурност
12.03 | 20:45
-
Борисов: Европа и България трябва да участват в намирането на решение за постигане на мир в Украйна
Резултатите от преговорите между САЩ и Украйна в Джеда относно споразумение за прекратяване на...
12.03 | 20:29
-
Осигурени са още 50 млн. лв. за продължаване на "Грижа в дома"
Парите са по европроект и са с 50% повече спрямо първоначалния бюджет, така патронажна грижа...
12.03 | 20:15
Най-четени
-
Новата минимална заплата в Гърция удари рекорд
Съседката ни продължава да повишава доходите си, докато България остава на последно място в ЕС
12.03 | 15:30
-
Родителите на Мартин Елвиса потънали в земята от срам заради него
Те били изключително разочаровани от поведението на сина си в шоуто
12.03 | 17:00
-
Трагичен инцидент отне живота на двама абитуриенти на 18 години при тежка катастрофа
По случая е образувано досъдебно производство, което ще изясни всички обстоятелства около...
12.03 | 09:59
-
Екатерина Михайлова: Тръгнали сме към дъното
Особено критично проф. Михайлова се отнесе към писмото, изпратено от прокуратурата до...
12.03 | 09:15