Родни граничари пребили сирийски бежанци, сред които и 10-годишно дете 24.04 | 07:53
Целта им била да избутат чужденците на турска територия

Страната ни се хвали и получава потупване по рамото за това, че се справя добре с бежанците и миграционния натиск. Оказа се обаче, че под повърхността се крият доста ужасни факти за това как посрещаме търсещите убежище.
От Monitoring Bulgaria алармират за полицейско насилие върху бежанци на родната граница. Оттам съобщават, че на 21 април самотна сирийска майка и четирите ѝ деца са били отблъснати от българската територия, като срещу тях е била приложена сила от органите на реда.
"След като семейството е прекарало ден в страната, то е било върнато в Турция срещу волята на майката и децата", пише в сигнала.
В момента фамилията се намира в болница в южната ни съседка, тъй като след намесата на родните граничари сирийците са със счупени крайници и ребра.
Пострадалата майка разказва, че първоначално българската полиция се е държала добре с нея и децата ѝ. Служителите на реда ѝ казали, че ще заведат нея и семейството ѝ в лагер. След това ѝ дали вода.
"След като ни качиха обаче в колата, те ни закараха отново до границата и започнаха да ни бият", казва жената. Дори и 10-годишното ѝ момченце не било пощадено. Тя била хвърлена на земята, а детето ѝ било удряно, защото започнало да вика, за да спаси брат си от насилието.
В доклада на организацията се твърди, че това не е единичен случай и бежанците у нас са малтретирани и унижавани.
Водещи
-
Гърция и още 25 европейски страни с декларация за прекратяване на плана за превземане на град Газа
За утре отново се подготвят демонстрации в подкрепа на палестинците
23.08 | 17:40
-
Цанко Цанков с опит за световен рекорд в Дунав
Цанко Цанков с опит за световен рекорд в Дунав
23.08 | 17:19
-
Разкриха техниките на КГБ, с които Путин манипулира Тръмп
Обявените от президента на САЩ Доналд Тръмп мирни преговори между Русия и Украйна на практика...
23.08 | 17:00
Най-четени
-
Майката на загиналото при парасейлинг дете с тежка изповед
Очаквам да има наказани, да се знае кой е виновен, а ние сме обречени, изплака почернената...
23.08 | 12:00
-
Синдикатите се надяват, че Еврозоната ще гарантира повишаване на заплатите в образованието
Лиляна Вълчева от синдиката за висше образование към КНСБ обясни, че на скорошна среща, че...
23.08 | 12:20
-
От БЛС предлагат 11 лв. потребителска такса при лекар
23.08 | 13:00
-
Даниел Митов: Внимавайте за измами с еврото!
23.08 | 11:40