Ромска къща рухна в Смолян 29.05 | 16:29

Семейството е било в опасната постройка, когато се е случил инцидентът

От Лазар Тодоров

В смолянския квартал "Долно Райково" е рухнала къща, докато обитателите са били в сградата, съобщават от полицията в Смолян.

Екип на "Спасителна дейност" е извел от руините 4-членното семейство, което е оцеляло невредимо след пропадането на стени.

"Сградата е опасна от години, многократно сме предупреждавали общината за това", обяснява Снежана Колева, съседка на пострадалите.

Жители на квартала настояват останките от опасната постройка да бъдат разрушени, за да не се създават допълнителни предпоставки за нови инциденти за преминаващите край нея.

Конструкцията на къщата е над 100 години и вероятно е поднесла допълнително след земетресението и проливните дъждове.  

Къщата е общинска собственост, отчуждена е преди повече от 10 г., за да се изгради път в района, но междувременно с разпореждане на местната управа в нея е настанено ромско семейство.

От община Смолян е предоставено ново жилище на фамилията.

Водещи

Най-четени