Росен Желязков: Не е нужно министърът да е най-добрият експерт 21.09 | 10:33
Новият ръководител на МТИТС не смята, че във ведомството има пожари за гасене

Премиерът лично ми предложи поста министър на транспорта. Не беше лесно решение за мен, но който го познава, знае, че той е много убедителен. Това обяви в интервю за бТВ избраният вчера за министър на транспорта Росен Желязков по повод спекулациите около това, че е предложен от шефа на кабинета на Бойко Борисов – Румяна Бъчварова.
Самият Борисов коментира вчера от Залцбург тези спекулации и отрече слуховете, че Желязков и Бъчварова живеят заедно. "С Росен Желязков оня ден дойдоха просто да се консултират с мен как да реагират. Това са абсолютни лъжи, които се тиражират. В България вече все повече, когато една фалшива или лъжлива или кафява новина се появи някъде, вие я подемате, почва да се транслира и това става модел на поведение в много политици", заяви Борисов и уточни, че всеки от двата си има семейство, а Бъчварова наскоро е станала баба и гледа внуче.
"Първата информация за афера между мен и Бъчварова се появи, когато тя стана вътрешен министър, а заглавието беше "Вътрешният министър живее с подсъдим”, т.е. атаката беше срещу нея. Никой в публичната сфера не е застрахован от фалшиви новини, клевети, инсинуации”, коментира новият транспортен министър.
В отговор на въпрос доколко разбира от транспорт той уточни, че не е нужно министърът да е най-добрият експерт. "Това, от което мисля, че разбирам, е мениджмънт и управление на човешкия фактор. Не мисля, че в министерството има пожари за гасене.
Трябва по-добра координация при взимане на решения. Това е проблем за цялата държавна администрация” уточни Желязков.
За аферата "Костинброд”, заради която Росен Желязков беше подсъдим, той каза, че това е затворена страница за него. "Няма страшно някой да се изправи пред правосъдието, хубаво е, че има правосъдие. Доволен съм, че минах през такъв житейски урок и опит. Минал съм през този етап по правилата”, коментира той.
Относно БДЖ Желязков смята, че дружеството вече може да инвестира в подновяване и реконструкция на личния подвижен състав. Той припомни, че към 2009 г. задълженията на дружеството са били близо 900 млн. лв., а в момента те са изчистени.
Той сподели, че продължава да свири на китара и то всеки ден и уточни: "Надявам се да съм най-добрият музикант сред министрите”.
Водещи
-
В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8%
И още - запазва се и правилото, че отсъствието по болест първите два дни се плаща от...
19.03 | 20:40
-
Астронавтите, прекарали 9 месеца в Космоса, ще се учат да ходят отново
Бъч Уилмор и Суни Уилямс ще трябва да преминат продължителна рехабилитация
19.03 | 20:20
-
Лихвите по кредити и депозити няма да се променят след въвеждането на еврото
Това увериха от финансовото министерство на официалната страница за приемане на еврото в...
19.03 | 20:00
-
Емили Тротинетката прецакана заради протестите в Сърбия
В съседната ни страна, където тявъзнмерява да се оперира за смяна на пола, замразят плановите...
19.03 | 19:45
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59