Румен Петков: БСП зашлеви не Сергей Станишев, а председателя на ПЕС 20.03 | 11:40
Широкият ляв мандат няма да се случи, прогнозира той

Широкият ляв мандат няма да се случи, прогнозира в сутрешния блок на БНТ председателят на АБВ Румен Петков.
"След като ние и още 7 партии обявихме идеята за свикване на референдум, другото мълчание е несериозно. Да загърбиш идеята за мира, за разоръжаването е трудно обяснимо", заяви той.
Коментарът му бе по повод липсата на реакция от страна на БСП на партийната инициатива за предизвикване на референдум за неразпространение на ядреното оръжие.
Председателят на АБВ заяви още, че е нападките на лидера на БСП Корнелия Нинова към Ивайло Калфин "са лъжа" и каза, че когато той е бил социален министър най-много хора са получили увеличение на пенсиите.
Петков каза, че АБВ няма да приеме в листата си отпаднали кандидати за европейските избори на БСП и че партията има много номинации за вота.
Според него Елена Йончева е постъпила некоректно със Сергей Станишев, приемайки да бъде водач на листата на БСП. "Ръководството на БСП зашлеви не просто Сергей Станишев, а председателя на ПЕС", каза Румен Петков.
Водещи
-
Делян Добрев: Няма да успеем да предоговорим условията с "Боташ"
В България влиза евтин руски газ през Гърция, обясни той
10.04 | 21:00
-
Древен пророк: Нови острови ще се издигнат от океана, 3 държави ще владеят света
Алберт Велики е един от най-известните учени и философи от Средновековието
10.04 | 20:44
-
Очакват се по-ниски цени на горивата у нас до дни
Това прогнозира Димитър Хаджидимитров от Асоциацията на българските търговци, производители и...
10.04 | 20:30
Най-четени
-
Костадинов: Полицаи ме разпитваха в парламента по сигнал на Пеевски
Той подчерта, че от 2020 г. „прокуратурата на Пеевски" се опитва да мачка „Възраждане"
10.04 | 14:10
-
Костадинов:Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено
"Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за...
10.04 | 09:45
-
НАП:Всеки трети туристически обект работи в нарушение
Сериозни санкции за нарушителите
10.04 | 10:45