Румен Петков: Борисов използва коронавируса като инструмент да остане на власт 01.09 | 15:35
„Правителството ползва инструмента коронавирус като политически и търговски инструмент, за да ограничава също възможността за ефективен диалог, който да е подчинен на обществения интерес“

Единственото самосъхранително решение за Борисов е оставка на правителството и разгръщане на идеята за формиране на експертно такова, коментира пред медиите председателят на ПП АБВ Румен Петков. "Ние от АБВ направихме апел към протеста - ясно да формулира искането за разпускането на Народното събрание, което означава незабавна оставка на правителството, незабавна оставка на главния прокурор, назначаване на служебно правителство и насрочване на извънредни парламентарни избори.
Защото ходът на Борисов за самоспасяването като че ли остава само един. Очевидно не могат да се съберат 160 гласа за насрочване на Велико народно събрание. Става все по-трудно реализуема идеята на Борисов за 120 гласа, с които да се даде 5-месечен хоризонт на това Народно събрание за дебати по евентуална нова Конституция". Петков очерта и друга цел е в рамките на този мандат. Според него удължаването на живота на настоящото правителство минава и през страховете от пандемията. "Правителството ползва инструмента коронавирус като политически и търговски инструмент, за да ограничава също възможността за ефективен диалог, който да е подчинен на обществения интерес".
Водещи
-
ЕК оповести годишния доклад за върховенството на закона в страните членки на съюза
За поредна година се констатира, че броят на присъдите за корупция по високите етажи у нас е...
08.07 | 19:15
-
Силяновска: ЕС има сериозен проблем с демокрацията
Президентът на РС Македония посочи, че е изненадана от реакцията на българското правителство
08.07 | 19:00
-
Кирил Петков след задържането на кмета на Варна: Всички сме с Благо Коцев
Не може всички да ни арестувате, защото сме много, но може да ни мобилизирате, написа екс...
08.07 | 18:40
-
Освен варенския кмет: Задържани са и двама общински съветници
Подробности за случая се очакват в утрешния ден
08.07 | 18:20
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44