Румен Радев: DARA помете всичко по пътя си 22.05 | 18:00
Премиерът благодари на екипа за донесената национална гордост
България започва мащабна логистична и институционална подготовка за домакинството на музикалния конкурс "Евровизия 2027", след като певицата DARA донесе историческа победа за страната. Това съобщават от БТА, отразявайки официалната среща между министър-председателя Румен Радев, екипа на изпълнителката и ръководството на Българската национална телевизия в Министерския съвет.
Национален триумф
По време на разговора премиерът подари цветя на изпълнителката и изтъкна значимостта на нейния успех не само в културен, но и в обществен план.
"Голямата победа на "Евровизия" е лично твоя и на твоя екип, а аз искам да Ви благодаря от името на нашия народ, който има нужда от подобни триумфи, за да повярва в себе си", отбеляза Радев.
Той изрази признателност за чувството на национална гордост и положителните емоции, които победата е донесла на милиони хора по света.
Музикална дипломация в Берлин
По време на срещата стана ясно, че музиката на DARA вече е навлязла и на най-високо дипломатическо ниво в Европа. Румен Радев сподели, че при последното му посещение в Берлин, германският канцлер Фридрих Мерц го е посрещнал, пускайки на телефона си печелившото изпълнение на Bangaranga.
"Ти вече си част от европейската политика", категоричен бе министър-председателят към младата изпълнителка.
"Така че наистина искам да те поздравя за това, че и след тази победа се държиш по един достоен начин. Това е не по-малко важно от самата победа", допълни той.
Организацията на конкурса
Събитието бележи официалното начало на планирането за следващото издание на европейската музикална надпревара, което ще се състои в България.
"Днес поставяме първата стъпка към организацията на "Евровизия 2027", още веднъж благодарение на Дара и на нейния екип. Вярвам, че този грандиозен успех ще ни вдъхнови да надскочим себе си", заяви Радев.
Очакванията са държавните институции и обществената телевизия да мобилизират сериозен ресурс за реализацията на форума.
"Искам да ви уверя, че ще положим максимум усилия, за да поставим България там, където ѝ е мястото — достойно на световната карта", завърши министър-председателят
Водещи
-
От 5 лева до 20 евро: Спекула и в цените на чадър и шезлонг на различните плажове у нас?
Къде колко струва?
04.06 | 18:00
-
Румен Радев: България и Гърция са здрава ос на стабилност и гарант за европейската перспектива на целия регион
Задълбочаването на сътрудничеството между България и Гърция в сферата на културата, науката и...
04.06 | 17:40
-
До три пъти по-скъпо: Вижте как родните зеленчуци се превръщат в лукс по магазините 2
Драстично поскъпване по Черноморието
04.06 | 17:20
-
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Това сложи край на спасителна операция в момент, когато вече имаше опасения, че той може да не...
04.06 | 16:45
Най-четени
-
Манипулация на НВО, за да не пада успехът на училището: На родители на "слаби" ученици им е предлагано да не пускат децата си на матура
Довод за премахването на НВО
04.06 | 11:15
-
ДБ предлага освобождаване на пенсионерите в МВР и край на партийните калинки в администрацията
Търговете за частните болници вече са внесени, посочи той.
04.06 | 12:45
-
„Възраждане“ поиска оставката на кмета на Варна заради случая „Баба Алино“
През последните седмици цяла България видя кадри от местността край Варна.
04.06 | 10:15
-
Български евродепутат с предложение за прикрепените капачки към бутилките
Общественото недоволство срещу европейската директива
04.06 | 14:15