Русе рестартира конкурса за паметник на Васил Левски 07.05 | 16:22
В приключилия вече не е избран победител, пускат по-прецизно задание
Русе отново остана без паметник на Васил Левски. Обявеният от инициативен комитет конкурс за построяване на монумент на Апостола приключи без да бъде избран победител. Сега ще се набират нови проекти за паметник, но този път заданието ще бъде по-прецизно, предаде БНТ.
Първият подбор на проекти за паметник беше обявен миналата година. В него участваха 11 кандидати. През есента журито даде срок за доработване на проектите, но и след като той изтече, нито един от творческите екипи не беше посочен като победител.
Анкетата сред русенци, която беше направена при излагането на проектите в Доходното здание, също не посочи изявен фаворит.
До месец трябва да бъде обявен повторен конкурс за паметник на Левски в Русе. Изискванията към проектите обаче сега ще бъдат по-детайлни.
В новия конкурс ще бъде дадено още едно изискване, което ще се отнася до скулптурната композиция и материала, от който да бъде направена фигурата. Причината - изяснено е, че камък като русенския и врачанския варовик е неподходящ за местния климат, защото се руши и е нетраен.
Водещи
-
Пътят на кабинета „Желязков“: От избирането до оставката
105-ото правителството встъпи в длъжност на 16 януари тази година, издържа по-малко от година
11.12 | 20:45
-
Румяна Коларова прогнозира - предсрочните избори ще са преди 22 март
Соцолиогът Елена Дариева посочи, че предизборната кампания вече е започнала
11.12 | 20:30
-
Заловиха змия до театъра в Смолян - припичала се на зимното слънце
Твърди се, че е усойница
11.12 | 20:15
Най-четени
-
ИТН с изявление след обявената оставка на кабинета
Тошко Йорданов предупреди, че решението за разпадане на управлението носи последици,...
11.12 | 14:45
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Радостин Василев: Гражданите очакват да се проведат избори
Правителството не беше свалено от опозицията, а от гражданското общество, заяви лидерът на МЕЧ
11.12 | 18:16