С кой транспорт колко ще ни излезе пътят до морето? 02.06 | 12:30
Ако тръгнем с кола към плажовете по родното Черноморие, разходът за гориво ще се увеличи с близо 40 лв. Ръстът при горивата – ще оскъпи не само превозът с автомобил, а и бързо се пренася в цената на билетите - и по суша, и по въздух
Едно вече е сигурно: независимо от вида, транспорт, който изберем, пътят към морето ще е по-скъп това лято. Само за година към началото на юли бензин зареждаме с близо 50 % по-скъпо, а при дизелът ръстът е над 56 %. Така за всеки литър плащаме с между 1.05 и 1.20 отгоре спрямо м.г. по това време, показват данните на платформата fuelo.net.
Ако тръгнем с кола към плажовете по родното Черноморие, разходът за гориво ще се увеличи с близо 40 лв. Ръстът при горивата – ще оскъпи не само превозът с автомобил, а и бързо се пренася в цената на билетите - и по суша, и по въздух.
Броени дни преди началото на активния летен сезон – тръгваме на път към морето. За да пресметнем колко повече трябва да отделим за транспорт от миналото лято. Начална спирка София. В експеримента ще ни помогне Ангел Борисов. Това лято планира основна почивка в Гърция и уикенд пътувания към плажовете по родното Черноморие. От сега пресмята, че пътят до морето ще му струва далеч повече от миналото лято.
"Това, което виждам на колонките е ежедневен ръст на цените на горивата. Миналата година пълних за 130-140 лв. резервоара догоре, докато тази година цената е 200 лв. за пълен резервоар", казва пред Нова Ангел Борисов, шофьор.
Затова и се замисля как да стигне до морето това лято. И преглеждаме цените на билетите с влак, автобус и самолет: до плажовете у нас и тези на съседите. До курортите по Черноморието ни делят между 400 и 500 км. Няколко часа път по суша. Или няколко минути – по въздух. Така че имаме избор – за колко време да стигнем, как да пътуваме и колко да отделим за транспорт.
Водещи
-
Депутат алармира за „спешни“ родителски срещи в деня на протеста, Вълчев категорично отрече
Спомняте ли си как навремето комунистите си измисляха поводи и мероприятия по Великден и...
09.12 | 15:30
-
За 5 години: Сиренето поскъпнало с 65%, а прясното мляко - със 75%
В сравнение с 2020 г., всички проследени артикули – ориз, хляб „Добруджа
09.12 | 15:15
-
Полицейският отряд "Кобра" с акция в заложни къщи в София
Проверяват се финансови и заложни къщи
09.12 | 14:59
-
Масирани проверки на въжени линии, ски влекове, асансьори и басейни преди старта на зимния сезон
Експертът посочи, че на лифтовете няма големи нарушения, те са предимно при малките ски...
09.12 | 14:45
Най-четени
-
Изтичат над 116 хил. безплатни винетки
Най-много безплатни винетки изтичат през януари - 62 682 бр.
09.12 | 12:15
-
Кметът на Ботевград Иван Гавалюгов е забранил провеждането на протеста, организиран за днес от ДПС на Делян Пеевски
Това се разбра от негова публикация във "Фейсбук"
09.12 | 11:59
-
Българският филм „Почивката 2" привлече най-много зрители в страната, приходите му са 575 376 лева
Проваленият ергенски запой и последващите ситуации на морето вече са гледали 43 413 зрители,...
09.12 | 11:30