СНИМКИ показват Живко Коцев заедно с арестуваните при акцията в Агенция "Митници" 07.04 | 16:40
Има ли връзка главният секретар на МВР с разследването за контрабанда?
След като вчера съдът остави в ареста шефката на Aгенция "Mитници" Петя Банкова и Стефан Димитров - син на бившия директор на Агенцията по рибарство и аквакултури, в публичното пространство изтекоха снимки, показващи главния секретар на МВР Живко Коцев и обвиняемия Стефан Димитров в обща компания. Снимките бяха публикувани в социалните мрежи и от разследващия журналист Слави Ангелов.
Кадрите показват настоящия главен секретар на МВР Живко Коцев, който е в обща компания с обвинените за контрабанда баща и син Стефан и Марин Димитрови. На една от фотографиите присъства и бившия МВР шеф Бойко Рашков, който е в компанията на Стефан Димитров, Марин Димитров и Живко Коцев.
Познанството на Живко Коцев и Бойко Рашков със Стефан и Марин Димитрови не е доказателство за съпричастност на главния секретар към евентуално извършено престъпление. В публикацията си в социалните мрежи Слави Ангелов посочва, че разследващите журналисти знаят много повече, отколкото казват. И "ако разследващите журналисти кажат малка част от това, което знаят, то те носят наказателна отговорност".
Припомняме, че от прокуратурата твърдят, че Стефан Димитров е използвал контактите си на високо държавно ниво, за да поддържа контрабандни канали. Включително връзките си с Петя Банкова. От публикуваните снимки си личи, че притежателят им разполага с тях и в хартиен формат и всъщност снимките, които виждаме са снимки на оригиналните фотоси. НОВА потърси коментар от журналиста Слави Ангелов, но телефонът му е изключен.
Водещи
-
Хиляди се стичат на Коледния базар във Виена
Местните и туристите се наслаждават на много красиво украсени сергии
16.11 | 11:40
-
Зафиров за Бюджет 2026: Най-социалният за последните две десетилетия
Вицепремиерът заяви, че усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на МРЗ,...
16.11 | 11:01
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
Най-четени
-
При рутинна проверка: Хванаха 17-годишния син на Радан Кънев с марихуана
Бащата е повикан в 6-о районно, откъдето в събота предиобед е прибрал своя непълнолетен син
16.11 | 09:45
-
Каква ще е съдбата на рафинериите на "Лукойл" на Балканите?
Румъния няма да иска отсрочка за санкциите срещу петролната компания
16.11 | 10:20
-
Зеленски сменя шефовете на всички енергийни дружества
Украйна е разтърсена от голям корупционен скандал
16.11 | 10:00