Сагата "Килърите" е към своя край 02.11 | 21:15
Прокуратурата призна, че никога не е била поставяна пред такова изпитание

Прокуратурата започна пледоариите си по делото "Килърите”, след като Шуменският окръжен съд отказа да разпитва нови свидетели. С това приключва процеса срещу Петър Стоянов-Сумиста и групата му за поръчкови убийства. Очакват се присъдите.
Делото "Килърите" е безпрецедентно и прокуратурата никога не е била поставяна пред такова изпитание, заяви прокурорът по делото Ася Петрова.
Адвокатите видяха огромна конспирация в изненадващото приключване на процеса, съобщава bTV.
Сумиста и неговата група са обвинени за три убийства и серия побои и палежи, извършени за пари. В бандата човешкият живот е оценен на 30 000 лева. Срещу "Килърите" са свидетелствали хора, които разказват шокиращи неща - има жестоко пребити срещу цена от 1000 лева. Обикновено чупенето на ръце се осъществявало от двама души, които са взимали по 500 лева.
В първия ден на процеса Петър Стоянов-Сумиста заяви, че има доказателство за задкулисни договорки по делото между изпълнителната и съдебната власт.
''Надявам се, че след приключване на пледоариите и произнасянето на присъдите ще може да възтържествува справедливостта и тези, които са участвали в подготовката и извършването на поръчкови убийства на територията на страната, да бъдат там, където им е мястото, за да не се смята, че България е оазис на организираната престъпност'', заяви вътрешният министър Цветан Цветанов, който отрича, че се меси в работата на съда.
Според вътрешния министър този съдебен процес давал представа за процесите, които са се развивали през последните 20 години в България. ''Представя всички, които са били на водещи позиции в държавата, и как някои от тях са извършвали престъпления и убийства, които са били на територията и на Велико Търново'', заяви Цветанов.
"Убеден съм, че с този съдебен процес ще може да покажем и какво е истинското лице на поведението на организираната престъпност и на лицата, които са подсъдими в този съдебен процес, и своеволието, което си позволяват в съдебната зала, и адвокатите с тяхното недостойно поведение и липсата на равнопоставеност, на ценности и на поведение в един съдебен процес”, завърши вътрешният министър.
Водещи
-
Председателят на Еврогрупата очаква консенсус за България в еврозоната
Същевременно еврокомисарят по икономиката Валдис Домбровскис заяви, че не очаква препятствия...
19.06 | 21:00
-
Индийският Нострадамус вещае ядрен апокалипсис
Кушал Кумар твърди, че това ще се случи до месец
19.06 | 20:45
-
Европрокуратурата разследва за корупция висш чиновник от МЗХ
То е започнало от доклад на Европейската служба за борба с измамите (OLAF)
19.06 | 20:30
-
Петролът поскъпва с над 2% заради ескалиращия въоръжен конфликт между Израел и Иран
Goldman Sachs прогнозира, че петролът сорт Брент може да поскъпне малко над 90 долара за барел...
19.06 | 20:16
Най-четени
-
Борисов обеща на Н. Пр. Илашчук България да помага Украйна с търговия, кораби и бизнес
Киев има категоричната ни подкрепа за ЕС, увери посланика лидерът на ГЕРБ
19.06 | 13:50
-
Цените в магазините литнаха нагоре
Всички основни стоки и храни са поскъпнали, минералната вода - с 40%
19.06 | 13:30
-
След 6 дни в неизвестност: СДВР откри 16-годишния Емил, майка му още не го е прибрала
Родителите на момчето едва вчера са подали сигнал в полицията
19.06 | 13:10
-
Съдът остави за постоянно в ареста един от насилниците, мъчили и убивали животни
Определението на САС е окончателно и не подлежи на обжалване и протестиране
19.06 | 14:00