Сдружение "Единство" брани ромите от Войводиново 11.02 | 10:15
Българският командос е предизвикал тези момчета да го набият, защото е бил пиян, категоричен е председателят му Ачо Йорданов

Българският командос е предизвикал тези момчета да го набият, защото той е бил пиян. Нека българската общественост го знае. Такава позиция изрази сдружението "Единство" от името на нейния председател Ачо Йорданов в сутрешния блок на Нова телевизия.
Той добави, че военният не е бил ритан в главата, каквато информация излезе в медиите, а му е била нанесена само "лека телесна повреда".
Според него това, което се случва в момента с циганите от Войводиново, не е справедливо.
,,Ромите от Войводиново са при свои близки в "Столипиново". Не бива да се постъпва по този начин с тези български граждани, защото те са именно такива, независимо от етноса им'', заяви Йорданов и допълни, че 90 процента от ромите работят в чужбина и редовно си плащат тока и водата.
Според другия гост в студиото – депутатът от Обединени патриоти Борис Вангелов, казаното от Ачо Йорданов са лъжи.
,,Това са абсолютни лъжи, че българският командос е бил пиян или че не са го ритали в главата. Това е варварски акт, при който видяхме как бащата дърпа сина си, който от своя страна вика: "Остави ме да го довърша'', припомни народният представител от ВМРО.
По думите на Вангелов постройките във Войводиново винаги са били незаконни и обвини събеседника си в предаването, че такива като него взимат средства от организации, за да разпалват етнически конфликти. Ачо Йорданов отхвърли обвиненията, след което двамата гости в студиото започнаха да си разменят постоянни нападки, от което не произлезе никакъв съществен диалог в ефира.
Водещи
-
Военният министър посочи какъв бюджет е нужен за модернизация на въоръжените ни сили
По думите му все повече народите се убеждават, че мирът и сигурността на държавите не са...
05.05 | 18:00
-
В навечерието на Гергьовден на много места агнешкото месо в търговските вериги е изкупено
"Може би в последните месеци или година през известен период от време се вдигат цените"
05.05 | 17:40
-
Няма да имаме задължителен час по религия, ще е задължително избираем час
Това заяви пред журналисти в Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев
05.05 | 17:20
-
Акушерките са добрите орисници на новия живот
Отново отбелязваме Международния ден на акушерката и засвидетелстваме уважение и благодарност
05.05 | 16:59
Най-четени
-
"Възраждане" внася трето предложение за референдум за лева
След дискусията ще последват протести като форма на натиск срещу правителството, обяви...
05.05 | 10:15
-
10371 българи, които се осигуряват задължително за втора пенсия, са се отказали от нея
НАП води електронен регистър на тези хора, както и на възобновилите участието си в УПФ.
05.05 | 10:45
-
Черешите на Женския пазар в София значително по-евтини отколкото в страната
На фона на рекордните 50-60 лева в страната, столичният пазар предлага по-достъпни цени
05.05 | 16:15
-
Гергьовденската трапеза не е просто кулинарна - тя е ритуал, символ, молитва
Традиции и обичаи на Гергьовден
05.05 | 15:00