Сензация с книжките - ще караме камиони с категория В? 14.01 | 20:00
Вижте какво предвиждат предлагани промени
Обрат с шофьорските книжки. Въвеждат се нови категории за управление на превозните средства.
Водачите, притежаващи категория В, да могат да управляват превозни средства, задвижвани от алтернативно гориво, чиято максимално допустима маса е по-голяма от 3 500 кг., но не надвишава 4 250 кг., както и да могат да управляват мотоциклети до 125 см3, предвиждат промени, предлагани от Асоциация на автомобилните производители.
Тя настоява да се дигитализират регистрациите на автомобили у нас.
От асоциацията искат да се създаде автомобилен регистър, съдържащ информация за всяко новорегистрирано ППС, за периода на неговата експлоатация, както и да се засили контролът върху действия, свързани с манипулиране на километража на МПС.
През 2024 година пазарът на нови автомобили в България порасна с близо 16% и достигна нива от близо 50 000 на годишна база, сочат данни на Асоциация на автомобилните производители.
Това прави изминалата година втората най-добра относно продажбите на нови автомобили в най-новата история на страната.
За съжаление, автомобилната индустрия е може би единствената в България, която все още не е стигнала нивата от 2008 година. Според асоциацията това се дължи на липсата на държавна стратегия и амбиция за подобряване на автомобилния парк в страната. Пазарът на мотоциклети и мотопеди също е във възход с ръст от 23%, докато продажбите на камиони (N2+N3) са се понижили с около 22%.
Спрямо 2020 година, когато КОВИД повлия на цялата икономика, пазарът на нови автомобили в България се увеличи с 75% към края на изминалата година.
Водещи
-
Без коли първа и втора категория в центъра на София
Новото е, че през този сезон забраната обхваща освен „малкия ринг“ и по-широк териториален...
01.12 | 09:59
-
Кметът на Варна Благомир Коцев се върна официално на работното си място
Първи задачи и промени в управлението
01.12 | 09:45
-
Отбелязваме Световния ден за борба със СПИН
На 1 декември 2025 г. в област Стара Загора ще бъде отбелязан първият етап от Националната...
01.12 | 09:30
-
Честваме паметта на свети пророк Наум и на свети Филарет Милостиви
Пророк Наум е един от дванадесетте "малки" пророци в Библията, т.е. чиито книги са по-кратки...
01.12 | 09:15
Най-четени
-
Първата седмица от декември започва със слънце
В петък вятърът ще се ориентира от североизток и ще се усили, ще бъде облачно с валежи на...
01.12 | 08:00
-
Отбелязваме Световния ден за борба със СПИН
На 1 декември 2025 г. в област Стара Загора ще бъде отбелязан първият етап от Националната...
01.12 | 09:30
-
Честваме паметта на свети пророк Наум и на свети Филарет Милостиви
Пророк Наум е един от дванадесетте "малки" пророци в Библията, т.е. чиито книги са по-кратки...
01.12 | 09:15