Сигнали за издирвания за убийство идват от цялата страна 18.05 | 14:00
Блокадата на Костенец продължава, проверява се всеки човек и кола

Сигналите, които подават гражданите за издирвания за две убийства в Костенец Стоян Зайков, се увеличиха. Имаше сигнали и от територията на други области и градове затова, че лицето е виждано. Длъжни сме всеки сигнал да бъде проверен. Това заяви главен комисар Христо Терзийски, директор на Главна дирекция "Национална полиция”, предаде БГНЕС.
Терзийски потвърди, че е намерено оръжие в Костенец. "Но не можем да кажем с категоричност дали е на издирваното лице. Трябва експертиза, която категорично да установи оръжието. Когато ангажираме такива ресурси на МВР, а това е скъпа операция, съм сигурен, че ще бъде установено лицето. Засега данните ни са, че е на територията на България. Няма как да допуснем при такава масирана операция превишаване на правомощията, но имаме право по закон да влизаме в помещения, жилища и сгради, дори когато техният собственик не е там, уточни Терзийски.
Полицейската акция в Костенец по издирването на заподозрения в две убийства Стоян Зайков продължава и днес.
Вчера в търсенето се включи и хеликоптер. Мъжът е в неизвестност от 9 май, когато беше открито тялото на бившата му приятелка, от която има дете. На 16 май пък полицията откри и тяло на мъж, който живеел в непосредствена близост до дома на Зайков. По данни на МВР мъжът е бил убит с ловна пушка, а освен съсед, е и братовчед на издирвания. Мъжът дори е бил сред разпитваните след изчезването на Зайков.
Пълна блокада има на входовете и изходите на града. И щателна проверка на всички автомобили, както и на лични документи на всички влизащи в него. Блокиран беше и кварталът, където са живеели издирваният Стоян Зайков и жертвата на второто убийство - Валентин Петров.
Водещи
-
Служители на "Гранична полиция" задържаха шофьора на микробус, който избяга снощи в с. Лозенец
Гл. комисар Антон Златанов: Отчитаме значителен спад на мигрантския натиск
24.08 | 13:00
-
Новото нормално е без вода, твърди експерт
Има натрупване на сухи периоди, което води до бавното изтощаване на водните ресурси, заяви...
24.08 | 12:20
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Слънчева неделя, перфектна е за плаж
Максималните температури ще бъдат между 26° и 31° в цялата страна
24.08 | 09:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00