Сидеров даде Слави Бинев на главния прокурор 06.01 | 16:59
Лидерът на "Атака" поиска да бъде снет имунитетът на евродепутата
Лидерът на "Атака" Волен Сидеров е сезирал главния прокурор за заплахи, които били отправени към Сидеров в интервю на евродепутата Слави Бинев.
Атакистът настоява да бъдат направени необходимите постъпки за снемането на депутатския имунитет на Бинев като евродепутат.
В писмо до медиите Сидеров припомня, че пред информационен сайт на 24 декември 2013 г. Бинев отправил заплахи за убийство към Сидеров с думите: "Ще му размажа главата! Ще го разпльокам", както и други заплахи, свързани с половите органи на Сидеров.
"С това си действие Славчо Пенчев Бинев заявява, че се подготвя да ме унищожи физически и да ме убие, което представлява престъпление по чл. 117, ал. 1 по Наказателния кодекс", уточнява лидерът на "Атака".
Според него от биографията на Бинев може да се направи обоснован извод, че ще извърши убийство.
Атакистът заявява, че е предприел необходимите действия, като е сезирал главния прокурор за заплахите от страна на Слави Бинев като престъпление за приготовление за убийство, което се наказва с лишаване от свобода от една до шест години.
В писмото си Волен Сидеров настоява за официално становище относно това дали е "редно евродепутат да заплашва с убийство лидер на парламентарно представена партия и депутат в българския парламент".
Водещи
-
Арестуваха инфлуенсъра Стоян Колев след сигнал за оръжие от люка на автомобил
Пробата за наркотици се е оказала положителна
16.06 | 14:45
-
23-годишен българин изчезна край остров Тасос, откриха го след спасителна операция
Той бил открит от частния плавателен съд „SKI"
16.06 | 14:31
-
Мицкоски: Няма да отстъпя пред изнудването от България
Той направи оценката, че предишното правителство е „подписало капитулация“
16.06 | 14:20
-
Украинка загина, блъсната на тротоар край Слънчев бряг
21-годишен бургазлия е загубил контрол над беемвето си
16.06 | 14:10
Най-четени
-
Днес в София премиерът Румен Радев ще се срещне извънредно с представители на транспортния бранш
Готовност за ефективна блокада
16.06 | 09:30
-
Ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в самолетния билет
По думите му един от най-трудните проблеми е бил с ръчния багаж.
16.06 | 11:45
-
Българските депутати получават седем пъти повече от минималната заплата
Този огромен марж поставя страната ни на първо място в Европа по дистанция между доходите на...
16.06 | 09:15
-
101 години от рождението на гениалния Георги Парцалев
Пътят към голямата сцена и първите стъпки в киното
16.06 | 10:30