Сидеров похвали Драгомир Стойнев за ЕРП-тата 18.03 | 20:29
Досегашните правителства не посмяха да поставят условия пред тях, отбеляза националистът
"Чест прави на сегашния енергиен министър, че постави ултиматум на ЕРП-тата. Досегашните правителства не посмяха да поставят условия пред тях, а те издевателстваха над българския потребител. Те трябва да бъдат изгонени незабавно от България. Следващите стъпки трябва да бъдат съдебен процес за ЕРП-тата". Това заяви лидерът на "Атака" Волен Сидеров в ефира на bTV. Сидеров добави, че имат сигнали внесени в прокуратурата срещу ЕРП-тата.
Националистът коментира решението да не се изслушат декларациите на парламентарните групи за ситуацията в Крим като бягство от проблема.
"Явно управляващите отново решиха да си крият главата в пясъка. Поискахме извънредно заседание на НС за ситуацията в Крим, но сега разбирам, че точката е отменена. Трябва да признаем референдума в Крим и да защитим сънародниците си", смята Сидеров.
Според него българите се страхуват от извършителите на преврата в Украйна.
"Те са бандити. Ако България се присъедини към санкциите на ЕС ще бъдем най-потърпевши. Това ще ни донесе милиардни щети", категоричен е Сидеров.
"Какво е направил ЕС за България", попита той.
"За екстремистите в Украйна са готови да изсипят 11 милиарда долара от общите пари в ЕС, а ние получаваме само 1/4 от средствата на останалите страни-членки. Нашата политика в европарламента ще бъде да се разруши пирамидалната структура на ЕС, да не ни третират като страна от трета категория", заяви лидерът на "Атака".
Според него този съюз е порочен и трябва да се "разтури" в този му вид.
"България трябва да води суверена политика и да защити националните си интереси. При тази ситуация нашият интерес е да бъдем в добри отношения с Русия, защото тя е енергиен гигант", завърши Волен Сидеров.
Водещи
-
Банковите депозити на домакинствата нарастват през октомври с 13,8%, а кредитите - с 21%
Това показват данните на БНБ
25.11 | 13:20
-
Най-малко 6 жертви на руски удари над Киев
25.11 | 13:10
-
Всеки четвърти в Европа живее в режим на оцеляване
Младите масово задлъжняват заради лайфстайла на инфлуенсърите
25.11 | 13:00
-
Губим платен годишен отпуск: Имаме месец да си вземем дните 2
Отваряме една скоба. Говорим за над 40 дни – за хората, които по договор имат 20 дни платен...
25.11 | 12:30
Най-четени
-
Доналд Тръмп спря финансирането за Украйна
Вашингтон подготвя мирно споразумение, иска незабавен край на войната
25.11 | 11:15
-
Конкуренция от Африка фалира заводи в Русе
Според браншовата организация, евтиното производство в трети страни често е за сметка на...
25.11 | 11:00
-
Епидемия с антибиотиците у нас! Лекари зоват за намеса на властта
Антибиотичната резистентност расте, нужни са по-добри мерки и изолация на рисковите пациенти
25.11 | 09:15
-
Българският спортен тотализатор да се отдаде на концесия за 15 години, предлагат депутатите
Законът за държавния бюджет ще бъде разгледан на второ четене в пленарна зала този четвъртък.
25.11 | 11:30