Сидеров се жалва на СДВР 07.06 | 17:07
Атакистът се закани да брани живота и имуществото си, както намери за добре

СДВР да предприеме необходимите действия за предотвратяването на организираните провокации срещу "Атака" и нейните депутати поиска лидерът на партията Волен Сидеров. Той изрази желанието си в отворено писмо до комисар Ивайло Спиридонов, временно изпълняващ длъжността директор на СДВР.
В писмото Сидеров посочва, че разполага с информация, според която тази съботи (8 юни) и неделя (9 юни) организирани и платени групи от ГЕРБ, РЗС и НФСБ ще извършват провокации и вандалски действия в центъра на София и срещу централата на партия "Атака" на ул. "Врабча" 1.
"Това са групи от наети млади мъже със съмнително криминално минало, на които е платено да създават безредици и да търсят конфликт с депутати, членове и симпатизанти на "Атака", смята лидерът на партията.
Той укори ръководството на СДВР, че до момента не са предприети никакви адекватни действия срещу отговорните за нарушаването на закона от миналата неделя (2 юни) Венцислав Тоцев от НФСБ, Георги Стоянов и Георги Ганчев от РЗС, които организираха вандалстваща група пред централата му.
Сидеров обвини директорът на столичното следствие, че дори вандалстващите са били охранявани от тях.
Водещи
-
Шефът на МИ6: Няма абсолютно никакви доказателства, че Путин иска мирни преговори
Мур, който ще се оттегли от поста си в края на септември, се възползва от прощалната си реч,...
19.09 | 17:59
-
Атанас Запрянов: ВВС са готови за защита от дронове
Проекти за модернизация до 2032 година
19.09 | 17:40
-
КНСБ отчита драстични разлики при ориз, млечни продукти и плодове за август 2025
Динамика на цените през август
19.09 | 17:20
-
НОИ: Нито една пенсия няма да бъде намалена от 1 януари
Омбудсманът Велислава Делчева предупреди присъстващите за възможни телефонни измами, свързани...
19.09 | 17:05
Най-четени
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Сменяме личния лекар по-лесно
Регистрационната форма за избор на личен лекар ще претърпи техническа преработка, като се...
19.09 | 11:59
-
Васил Терзиев предлага химните на България и Европа да звучат в класната стая на столичните училища всеки понеделник
А за децата в начален курс учебният ден да започва с физическа активност. Кметът на София ще...
19.09 | 13:15