Ситуацията в бедстващите райони се нормализира в края на деня. Време е да празнуваме 31.12 | 18:07
Подготвят за отваряне и последния участък от „Тракия“, пускат ток от генератори на селата със скъсани кабели

В края на днешния празничен ден обстановката в страната и особено в югоизгточните й часрти, започна да се нормализира. В късния следобед блокираните части на магистрала "Тракия" бяха освободени за движение. Пуснати бяха автомобилите и по другите блокирани пътни участъци в района на Айтос, Карнобат, Бургас, Ямбол, Сливен и др.
Затворена остава единствено отсечката на магистралата между Карнобат и Бургас, но и тя вече се обработва и почиства от машините, съобщиха от АПИ. При добро развитие на нещата се очаква скоро да бъде отворена за движение. Освен това синоптичната прогноза е за спиране на снеговалежа и силния вятър. Автомобилите бяха пуснати и по Айтоския и Ришкия проход.
В същото време бяха отменени и ограниченията за движение по още редица пътища в Добричко, Варненско, Шуменско и др. Бяха отменени ограниченията за движение през проходите Рожен и Пампорово, както и по пътя Гоце Делчев-Доспат-Борино-Тешел.
На повечето места, където от вчера имаше проблеми с електрозахранването, авариите са отстранени. Повечето от засегнатите хора по местата с аварии вече имат ток. Над 60 аварийни екипа работят по отстраняването и на останалите прекъсвания на захранването. Към 17:30 ч. са останали само 15 села, на които електроподаването не е възстановено. Работи се по отстраняването и на последните аварии. Ако някъде бъдат срещнати по-сериозни проблеми, от ЕВН ще осигурят генератори, за да имат хората ток, съобщиха от дружеството за iNews.
Така всички българи ще успеят да посрещнат Нова година на трапезата. А и вече е време за сядане на масите и за празнуване.
Водещи
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
-
Слава Севрюкова: нНе Гагарин е първият космонавт!
Преди него имало десетина, оцелял е само Владимир Илюшин, отбелязва тя
12.04 | 17:40
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00