Скандал! Поп благославя иманяри 29.01 | 15:09
"Свещени да са металотърсачите и апаратите ви", напявал отец Димитър

Тясната връзка на църквата и незаконната археология отдавна не е новост във Видинска област. Неин достоен пазител е видинският духовник отец Димитър, който не за първи път освещава металотърсачи.
Християнското духовно лице организира тържествени литургии, в които напява на иманярите. Видинските водосвети на инструменти са чести събития и през миналата есен са се извършвали периодично на няколко пъти.
По време на молитвите отец Димитър изразява възхищението си към иманярите и вещае техния успех с думите "Бог да освети техните апарати, за да имат късмет в това, което търсят", твърди агенция "Фокус".
И тук идва въпросът, който продължава да се обсъжда между прокуратурата и търсачите на интересни находки. Според служителите на закона дейността им е на прага на законното и е изградена от нечисти намерения.
"Бумът на иманярството е свързан с бума на организираната престъпност в България. Нашите иманяри, иманярите в Южна Европа, не копаят за вътрешния пазар, копае се, за да се изнася. България е един от трите основни източници за черния пазар в Англия", твърди прокурор Николай Соларов от Върховната касационна прокуратура.
Водещи
-
1160 години от покръстването на българите и 1170 от създаването на азбуката ни
Кулминацията на тържествата е днес в Плиска
02.05 | 09:45
-
Честваме пaметтa нa Свети Анaстaсий Велики
Етo с кaкви трaдиции, oбичaи и зaбрaни се свързвa тoзи църкoвен прaзник
02.05 | 09:15
Най-четени
-
Честваме пaметтa нa Свети Анaстaсий Велики
Етo с кaкви трaдиции, oбичaи и зaбрaни се свързвa тoзи църкoвен прaзник
02.05 | 09:15
-
Нова система от награди за украинските военни като във видеоигрите, за да убиват повече руснаци
Въвежда се точкова система за унищожение на врага
01.05 | 18:00