Скандално скъпите ловни джипове се връщат в горското 02.12 | 11:22
Това разпореди премиерът в оставка Бойко Борисов
Скъпите джипове, с които преди година скандално се сдобиха няколко горски стопанства, може и да пообиколиха малко, но в крайна сметка отново ще се върнат в горското. Това е разпоредил премиерът в оставка Бойко Борисов, съобщиха от правителствената информационна служба.
Припомняме, че в момента те се ползват от политиците. Три от луксозните возила станаха част от автопарка на Националната служба за охрана (НСО). Службата пък вози управляващите.
Трите джипа бяха купени от държавните горски предприятия в Благоевград, Смолян и Сливен. Цената на един от тях беше около 200 000 лева и трябваше да се ползват за ловен туризъм от платежоспособни гости. Оказа се, че за автомобилите са платени доста по-високи от пазарните цели.
От съобщението на Министерския съвет става ясно, че за охраната и транспорта на премиера отговаря НСО и по преценка на службата министър-председателят и екипът му са ползвали превозните средства при командировки извън столицата. Автомобилите са използвани също и за нуждите на чужди държавни и правителствени ръководители при посещенията им в страната, както и за обиколките по границата и бежанските центрове.
Водещи
-
ЕЦБ оценява банките в еврозоната в нови стрес тестове
Единният надзорен механизъм на Европейската централна банка (ЕЦБ) планира през 2026 г....
22.01 | 14:30
-
"Стани богат" вдигна голямата награда двойно - на 100 000 евро в новия сезон
На стола на богатството отново ще застане емблематичният водещ Ники Кънчев
22.01 | 14:20
-
В Давос бе учреден новият Съвет за мир на Тръмп, България влезе в него
Росен Желязков подписа
22.01 | 14:00
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Между 3 и 18% от децата у нас са без задължителни ваксини
Дори при поява на единични случаи сред неваксинирани лица, заболяването не би могло да се...
22.01 | 10:59
-
Протест пред ВСС срещу Борислав Сарафов
Днес в сградата се провежда първото задание на Съвета за тази година.
22.01 | 10:45