Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон 03.02 | 15:10
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те, смята политологът

Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те!
Това мнение изказа пред БНР политологът Слави Василев, завършил Международни отношения в Бостънския университет, работил в Конгреса на САЩ, а по-късно и като главен експерт в кабинета на президента Румен Радев.
"Не са намерили начин да разпределят порциите, затова не могат да се разберат за втория ешелон на властта - заместник-министри и областни управители. Именно във всяко едно министерство зам.-министрите от коалиционните партньори в правителството ще означава, че няма да може всяка партия да управлява даденото ѝ министерство като губерния. Чета в новините, че ИТН не искат да имат зам.-министри от другите партии, които да им гледат какво правят в министерството, т.е. искат да ги оставят на мира", обясни той, като уточни, че ако постигнат съгласие по разпределението на постовете на зам.-министрите, може би кабинетът "Желязков" ще се задържи известно време.
"С формирането на редовно правителство, което има и мнозинство в парламента, някои хора биха казали, че политическата криза е приключила. Аз не бих казал, че приключването на политическата криза ще реши проблемите, пред които българското общество е изправено. В никакъв случай! Дори и ида има правителство - какво то това! Това, че има правителство, това не означава, че то ще започне да произвежда ефективни резултати", коментира той.
По думите на политолога политиците не искат да отидат на поредни предсрочни избори, защото "самите те осъзнават вече, че това е смешно":
"Без да се променят партиите, които участват, и без да дойдат нови лидери, нищо няма да се промени. Наместването на правилните хора ще позволи на тази власт да се закрепи. Защото само правилните хора могат да гарантират на този политически елит да се задържи във властта".
Водещи
-
Натали Трифонова се подготвя за раждането
Хубавата синоптичка навлиза в деветия месец от бременността си
07.09 | 17:40
-
Пътят София-Русе е блокиран от недоволни заради водната криза в Плевенско
В Плевен и днес се провеждат протести
07.09 | 17:20
-
Денков: Ще е глупост, ако до месец, два опозицията представи кандидата си за президент
При нови парламентарни избори резултатът ще се промени, смята бившият премиер
07.09 | 17:00
-
Националният маратон на четенето обедини стотици с истинска любов към книгата
Вижте кои са сред рюбимите книги на Б.Т.Р.
07.09 | 16:40
Най-четени
-
Плевенчани пак на протест срещу безводието
В следобедните часове те отново ще блокират движението по главния път София – Русе при село...
07.09 | 10:00
-
Близо 70 огнеборци се борят с пожара в Рила
07.09 | 11:20
-
Заместник-генерален секретар на НАТО е на посещение у нас
Радмила Шекеринска ще държи реч пред Атлантическия клуб
07.09 | 10:00
-
Толкамерите вече засичат средна скорост на 22 точки в страната
По-строг контрол на пътя от днес
07.09 | 11:00