След поредната трагедия – да се наказват ли по-строго убийците на пътя 13.08 | 09:40
Шофьорът убиец от Лесидрен е задържан и му е повдигнато обвинение
След поредната трагедия на пътя, при която загинаха ученици в Лесидрен, започва петиция за по-строги наказания за убийците на пътя. Петицията се подготвя от столичното 51 СОУ.
Във вторник лек автомобил удари четирима тийнейджъри. На място загина 16-годишно момиче, а връстникът ѝ издъхна в "Пирогов” въпреки опитите на лекарите да го спасят.
Другите две момичета са с по-леки наранявания и остават за лечение в Ловешката болницата. Причината за инцидента е незаконна гонка между два автомобила.
Шофьорът убиец е задържан, повдигнато му е обвинение за причиняване на смърт на едно или повече лица. Максималното наказание, което може да получи е 10 години затвор.
Хората в Лесидрен разказаха, че децата се връщали от разходка и вървели покрай пътя. Внезапно с висока скорост върху тях връхлетяло "Ауди”, управлявано от 28-годишен мъж от селото. Днес по асфалта още личаха следите от гумите, които показваха, че имало близо 80 метра спирачен път.
Водещи
-
Асен Василев с критика към работата на министъра на финансите Теменужка Петкова
По думите му за последните 10 години няма забавяне на данните. „Имаме забавяне на данните за...
04.02 | 17:40
-
Премиерът: Няма да променяме данъчно-осигурителната тежест 2
Той поясни, че предложението на Министерски съвет ще бъде до 40% разходи от БВП и бюджетен...
04.02 | 17:20
-
Мъжете и жените ще се пенсионират на еднаква възраст
Друга мярка предвижда осъвременяване на пенсиите за трудова дейност, както и пенсиите,...
04.02 | 17:00
Най-четени
-
Жена намушка с нож няколко души в София
Инцидентът е станал малко преди 8:30 часа тази сутрин.
04.02 | 09:45
-
Тръмп предприе решителни действия спрямо социалната мрежа TikTok
Вашингтон настоява за прехвърляне на собствеността в американски ръце, за да гарантира...
04.02 | 09:30
-
На фона на грипната епидемия в части от страната, някои общини обявиха 6 и 7 февруари за неучебни дни
Министърът на образованието Красимир Вълчев пък съобщи, че към деня за междусрочна ваканция...
04.02 | 14:45