Служителка в банка източила 1 млн. от сметки на клиенти 27.11 | 15:47
38-годишната Невена Й. е арестувана и вече е с обвинение

38-годишната специалистка от отдел "Банкиране на дребно" в клон на българска банка във Варна е задържана до 72 часа с постановление на дежурния прокурор в Окръжната прокуратура във Варна. Невена Й. е привлечена като обвиняема за длъжностно присвояване на близо 1 млн. лева, като голяма част от сумата са от влогове на вложители в банката. Престъплението е в особено големи размери и представлява особено тежък случай.
Средствата са били превеждани на мъж от Монтана, с когото банковата служителка се запознала в интернет. За трите години виртуална връзка Невена Й. изпращала с колети по куриерска фирма присвоените средства. Освен тях тя и баща й изтеглили кредити, които също били изпратени на мъжа, както и средствата от влоговете на двамата й родители. Първите средства, които изпратила на своя виртуален приятел, били лични.
Между банкерката и мъжа от Монтана, който се представял в разговорите в интернет като Мирослав Михайлов, не е имало нито една среща на живо. Това не е истинското име на мъжа, на когото Невена изпратила общо 970 000 лева за трите години връзка в интернет и социалните медии.
Пред разследващите Невена обяснила, че средствата били нужни на нейния интернет приятел, за да реши финансови проблеми с лихвари. Тя разполагала само с три негови снимки. Парите изпращала на името Сергей, който бил уж негов братовчед.
Образуваното досъдебно производство ще установява как са били присвоени суми от срочните влогове на клиенти на банката, как са били изпращани, а и получавани от човек, който по лична карта е с други имена.
Окръжната прокуратура във Варна ще внесе искане за вземане мярка за неотклонение "Задържане под стража" във Варненския окръжен съд на обвиняемата Невена Й.
Водещи
-
Духовното завещание на папа Франциск бе оповестено
Документът е изготвен почти три години преди смъртта на папата
22.04 | 11:30
-
"Топлофикация София" започва поетапно спиране на отоплението
Дружеството напомня на клиентите, че в рамките на отчетния период трябва да осигурят достъп до...
22.04 | 11:15
-
"Топлофикация Русе" спира парното от утре 2
От ръководството на дружеството увериха, че през летния сезон ще положат максимални усилия за...
22.04 | 11:00
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
Най-четени
-
Пролетни температури и дъжд във вторник
Затоплянето продължава, максималните температури ще бъдат от 23°С до 25°C в цялата страна, по...
22.04 | 08:00
-
Светли вторник: Денят, в който почитаме Божията майка
Какви са обичаите и традициите, свързани с този ден от Светлата седмица
22.04 | 09:15
-
Путин предложи двустранни разговори с Киев
И двете страни обвиниха другата в нарушаване на примирието, което Киев определи като трик от...
22.04 | 09:59