Софийското БСП алармира за схеми в „Чистота Искър“ 10.04 | 16:03
Общинско търговско дружество е превърнато в частно семейно, твърди Бойчев

Общинските съветници от БСП в Столичния общински съвет (СОС) настояват да се направи цялостна проверка в общинското дружество "Чистота Искър”. Това обяви председателят на групата общински съветници на БСП в СОС Жельо Бойчев, съобщиха от БСП.
Той изтъкна, че управителят на дружеството участва в управлението и на други фирми със сходен предмет на дейност.
Бойчев заяви, че трябва да се направи сериозен анализ на свързаността на фирмите и да стане ясно кой какви интереси реално е защитавал. Съветникът напомни, че "Чистота Искър" беше дружеството, чрез което се извозваха балите на софийския боклук.
"Това е поредният случай, в който общинско търговско дружество е превърнато в частно семейно", възмути се Жельо Бойчев.
Общинският съветник Георги Кадиев съобщи, че БСП ще предложи да се отменят таксите, въведени от "Общинска банка” АД при заплащане на местни данъци и такси. "Считаме, че това е неправилно и натоварва допълнително столичани”, категоричен беше Кадиев.
Той обяви, че социалистите ще внесат сигнал в прокуратурата и в Сметната палата за
корупционна схема в район Витоша. Общинските съветници на БСП ще поискат и оставката на кмета на район Витоша Стойко Дуков. "Утре категорично ще възразим срещу поредния опит на кръга "Банкя” да завземе общинска собственост”, обяви Жельо Бойчев.
Анна Славова обясни, че в утрешното заседание на СОС е включена точка за концесия
на Централната минерална баня на Банкя. Според Славова това се прави в предизборен период, за да се замете и тихо и кротко да бъде завзета поредната общинска собственост.
"Жители на Банкя са възмутени, че няма нито едно обществено обсъждане по въпросите, които са важни за Банкя. Притеснението е, че това ще е поредната сделка, която ще отнеме правата на гражданите”, заяви Славова.
Водещи
-
Дъжд и облци в цялата страна
Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, в източните райони - до 18°-20°, в София -...
06.10 | 08:00
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Meteo Balkans излезе с ново предупреждение: Удря ни още един циклон
Има риск от наводнеия, валежите могат да достигнат до 100 л/кв.м., алармират метеоролозите
05.10 | 17:40
-
Пострадалите при инцидента на ралито край Варна са били в забранен за достъп участък
Това заяви спортният директор на състезанието Планинско изкачване "Аладжа манастир“
05.10 | 17:20
Най-четени
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20
-
Инцидент със загинал и осем пострадали прекрати рали "Планинско изкачване Аладжа манастир“ край Варна
След като е изпуснал завой, състезателен автомобил е минал през мантинелата и се е врязал в...
05.10 | 12:59