Софийското метро е в топ 10 на най-успешните европроекти 25.11 | 17:28
До момента са инвестирали 250 млн. лева

Според класация на Европейската комисия софийското метро е в топ 10 на най-успешните инфраструктурни проекти, финансирани със средства от структурните фондове за ЕС. Това стана ясно днес, по време на инспекция на строителството на метростанцията, която се изгражда на бул. "България". Проверката направиха министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски, кметът на Столична община Йорданка Фандъкова и изпълнителният директор на "Метрополитен” ЕАД Стоян Братоев. До момента сме инвестирали 250 млн. лева по линия на ОП "Транспорт и транспортна инфраструктура", а напредъкът на първия участък от метрото е почти 50 %, заяви министър Московски след проверката. Оценката на европейските ни партньори е ясен знак, че спазваме всички норми за изпълнение, за екология, за добавена стойност на проектите, както и за съотношение качество-цена на проекта, посочи министърът.
"За изграждането на този най-тежък участък, използваме четири различни метода на строителство, което е още едно доказателство за професионализма, с който се работи. Към момента това е най-успешният проект, който финансираме от оперативната програма и за мен най-добрата новина е, че всичко се изпълнява по график, въпреки ежедневните трудности на този тип строителство", допълни Ивайло Московски.
Водещи
-
Появи се тревожна информация около черния леопард и неговото изчезване край Шумен
Този факт е притеснителен, тъй като майките, грижещи се за малките си, стават изключително...
07.07 | 17:59
-
о-високи са таксите за платено обучение във ВУЗ-овете, държавната поръчка - с малък ръст
Министърът подчерта, че има проблем с таксите на студентите с платено обучени.
07.07 | 17:20
-
Нощни заведения в Кюстендил се пълнят с непълнолетни
Проверките са направени при специализирана операция за опазване на обществения ред и...
07.07 | 17:00
-
Убийство заради крава в Пернишко! Тялото заровено в двора на фермата
Пострадалият бил оставен в безпомощно състояние и впоследствие починал. Тялото му е било...
07.07 | 16:45
Най-четени
-
Появи се нова версия за черния леопард
По нейни думи на появилото се по-късно видео от Румъния е заснета домашна котка, като...
07.07 | 12:59
-
Заради европейска директива се очаква скок на горивата
За цените на горивата след влизане на еврото Бенчев заяви, че цената ще се изчислява така,...
07.07 | 10:30
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14
-
Горанов:Нито лев от 78-те милиарда лева валутни резерви на Българската народна банка няма да напусне балансовата сметка на институцията след влизането на България в еврозоната
Предупреждение за бюджетния дефицит
07.07 | 09:50