Софиянци най-често шофират с превишена скорост 31.08 | 19:08
За седмица полицията е засякла близо 10 хил. нарушители на пътя
9 651 нарушения за превишена скорост са установени у нас в рамките на кампанията, организирана от Европейската мрежа на службите на "Пътна полиция” в ЕС, съобщиха от пресцентъра на МВР.
TISPOL отчита, че провежданите едновременно във всички европейски страни операции по пътна безопасност и засиленият контрол оказват изключителен превантивен ефект и въздействат положително върху поведението на водачите.
Засилени проверки по спазване на разрешената максимална скорост за движение по пътищата бяха осъществени на територията на всички страни-членки на Европейската мрежа на службите на "Пътна полиция” в ЕС (TISPOL) от 22 до 28 август 2011 г.
Целта на контролната операция бе повишаване на безопасността на движението и предприемане на ефективни мерки за ограничаване на нарушенията и пътнотранспортните произшествия.
В рамките на едноседмичната кампания, координирана от TISPOL, българските пътни полицаи засякоха 9651 нарушители на пътя, шофирали над разрешената скорост за движение. От тях 3718 са установени от пътни полицаи, а 5933 – от автоматични технически средства.
Най-голям е броят на нарушенията на територията на София – 809; следват Бургас - 768, Стара Загора – 612, и Сливен - 545. Най-малко те са в районите на Силистра - 104, Видин – 112, и Ямбол - 120.
От TISPOL отчитат, че провежданите едновременно във всички европейски страни масови кампании по пътна безопасност и засилен контрол имат изключителен превантивен ефект и оказват положително въздействие върху поведението на водачите.
Водещи
-
"Няма да стъпи в ефир на БТВ..." Как се "затъмнява" тв гост - създател на "Черна писта" и "Диагноза България"
"Никоя медия не е длъжна да ме кани. Никой не ми дължи ефир. Но има разлика между редакционно...
09.07 | 12:30
-
Андрей Делчев: Няма опасност от недостиг на горива в България
Според него, ако до няколко дена трендът във фючърсите върви нагоре, цената на колонките на...
09.07 | 11:45
Най-четени
-
На 81-годишна възраст почина поетесата Надежда Захариева
Тъжната вест съобщи семейството й
09.07 | 10:15
-
Дневен хороскоп за 9 юли 2026 година
Космическите вибрации изискват интроспекция и ясни граници
09.07 | 08:57
-
Ето условието на Ивет Лалова, което продуцентите на "Игри на волята" изпълниха, за да е водеща
Пълна семейна подкрепа в Дуранкулак
09.07 | 10:30
-
След поредната магия на Меси: Колко е била първата заплата на футболната легенда?
Този драматичен триумф за пореден път доказа, че Меси притежава суперсилата да побеждава дори...
09.07 | 09:30