Социалният министър обеща пенсионерите да взимат поне по 50 лв. като ковид-добавка 16.12 | 12:45
Те ще получават тези пари, докато има извънредна обстановка и ограничителни мерки

Пенсионерите ще получават COVID добавка от минимум 50 лева след Нова година. Те ще взимат тези пари, докато има извънредна обстановка и ограничителни мерки.
Това заяви министърът на труда и социалната политика Георги Гьоков по България он ер. Той обясни, че добавките не са част от пенсията, а временна мярка. С тях изкарахме много пенсионери от бедност, затова ще ги продължим, допълни министърът от БСП.
По думите му след преизчисляването от 25 декември и увеличаване на минималната пенсия на 370 лева, хората няма да получават по-малко от 420 лева.
Министър Гьоков, който вчера обяви, че безплатни детски градини няма да има от януари, днес заяви, че мярката за безплатни детски градини и ясли може да влезе в сила още от първия ден на новата година.
Във връзка с втората година от майчинството Гьоков обясни: "Преди последното увеличение беше 380 лева, а сега обезщетяването трябва да осигурява доходи, съизмерими с това, върху което са се осигурявали. В момента е равна на минималната работна заплата - 650 лева. Нашият стремеж е всяка година втората година от майчинството да бъде равно или от порядъка на минималната работна заплата", каза още той.
Водещи
-
Започва тестването на системата за средна скорост по пътищата
Тестов период и измервания
02.04 | 10:01
-
Окръжният съд в Ловеч отново ще гледа молбата на Десислава Иванчева за условно предсрочно освобождаване
Върховният касационен съд със свое определение от 25 февруари т. г. реши, че компетентен да...
02.04 | 09:30
-
В Народното събрание започват дебатите по внесения вот на недоверие към кабинета „Желязков“
На 26 март три партии – „Възраждане“, „Величие“ и МЕЧ, внесоха в деловодството на парламента...
02.04 | 09:15
Най-четени
-
Лошо време в сряда: Дъжд и гръмотевици
Максималните температури ще бъдат между 12° и 16°C в цялата страна, като в Западна и Централна...
02.04 | 09:00
-
В Народното събрание започват дебатите по внесения вот на недоверие към кабинета „Желязков“
На 26 март три партии – „Възраждане“, „Величие“ и МЕЧ, внесоха в деловодството на парламента...
02.04 | 09:15
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46