Спасиха бедстващите младежи в Стара планина 22.01 | 11:28
Предупреждават, че пътят Шипка - Бузлуджа остава затворен през целия зимен период

Успешно приключи спасителната операция в Балкана. Бедстващите в автомобилите си в Стара планина - между връх Шипка и връх Бузлуджа, са спасени. Те са младежи от град Раднево, дошли на връх Бузлуджа да се забавляват с автомобилите си на снега, предаде БНТ.Снощи около 22:00 часа осем дванайсетокласници от Гимназията по минна геология в Раднево се качили на връх Бузлуджа с коли, за да правят дрифтове. Заради лошото време, силния вятър и образувалите се близо метър преспи те закъсали.Инж. Илия Златев - директор на Областно пътно управление - Стара Загора: Снощи като са се обадили на един от родителите и родителят тръгнал да ги спасява, заедно със съпругата си, за нещастие и неговата кола закъсва. За щастие, успяхме да извадим всичките 8 деца - седем момчета и едно момиче и двамата родители. Всичко приключи благополучно.
Първият сигнал бедстващите подали в 3:00 часа. Автомобил на пожарната тръгнал към тях,но и той закъсал в снега. Тази сутрин машини на областното пътно управление, успяха да стигнат до хората.Инж. Илия Златев - директор на Областно пътно управление - Стара Загора: Излишна енергия,много усилия,заради това,че тези деца са си позволили да не спазват правилата в страната ни.Пътят е затворен, забранен за движение през зимния сезон.
Младежите прекарали нощта в колите си, имали са гориво и мобилни телефони. Родителите отказаха коментар: "Моля ви се затворете само до вас ми е. Затвори вратата".
От Областното пътно управление предупреждават, че пътят Шипка - Бузлуджа остава затворен през целия зимен период.
Водещи
-
Бонев: Такса "битови отпадъци" ще бъде повишена между 3 и 5 пъти
Ако досега за един апартамент в "Люлин" сте плащали 200 лв., от догодина едно четиричленно...
07.10 | 20:45
-
Заради авариен ремонт: Без топла вода и в "Дружба" 1
След като части от "Дружба" 2 останаха без топла вода заради планирания 90-дневен ремонт, днес...
07.10 | 20:30
-
"Стига лъжи" - младите лекари отново излязоха на протест
Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България"
07.10 | 20:20
Най-четени
-
Лекар посочи, че COVID е в разгара си в България, разкри симптомите, по които да го различим от грипа
При малките деца COVID може да протече с някои по-нетипични и размити симптоми.
07.10 | 11:44
-
Кофите за боклук в "Люлин“ и "Красно село“ преливат
На сайта на СО има карта с разположението на големи сиви контейнери
07.10 | 11:30
-
Кметът на Несебър посочи виновниците за потопа в "Елените"
Нерегламентирани сметища – бомба със закъснител
07.10 | 12:15
-
Пепелянка ухапа пиян и умря от алкохола в кръвта му
Отровата на вечугото не оказала никакво влияние върху здравето на пострадалия, алкохолът я...
07.10 | 13:30