Спецпрокуратурата протестира присъдите на Златко-Баретата и бандата му 31.05 | 15:51
Според обвинението Ивайло Борисов и Златко Гочев са ръководили клонове за наркотици

Специализираната прокуратура ще протестира пред Апелативния специализиран наказателен съд оправдателните присъди на Златомир Иванов, Ивайло Борисов и Златко Гочев. Тримата бяха оправдани от състав на Специализирания наказателен съд вчера.
Златомир Иванов бе оправдан като ръководител на организирана престъпна група за разпространение на наркотици в страната, както и за обсебване на лек автомобил "Мерцедес", чужда собственост.
Със същия автомобил Иванов пристига в столичната Съдебна палата минути преди покушението над него на 29 януари 2013 г. Колата бе иззета от паркинга на СДВР, където бе паркирана след атентата и впоследствие бе върната на собственика й.
Специализираната прокуратура ще протестира всички оправдателни диспозитиви и по отношение на Борисов и Гочев, които според събраните доказателства са ръководили двата основни клона на групата за разпространение на наркотични вещества. Ивайло Борисов е отговарял за разпространението в София и Слънчев бряг, а Златко Гочев – за област Стара Загора, най-вече на територията на Казанлък.
На 30 май 2016 г. Специализираният наказателен съд произнесе осъдителни присъди за разпространение на наркотици на шестима участници в организираната престъпна група, които според доказателствата по делото са имали изпълнителски функции.
Пет години лишаване от свобода бе наложено на Стефан Грозданов, 6 години затвор и 10 000 лв. глоба – на Добромир Добрев, 4 години лишаване от свобода и 10 000 лв. глоба – на Галин Лазаров, 4 години и половина затвор – на Тодор Цветанов, 3 години и половина – на Петър Цветанов. Тригодишна условна присъда с 5 години изпитателен срок и глоба от 1000 лв. бе наложена на Кристиян Лалев. Тихомир Стоянов бе осъден да плати 10 000 лв. глоба.
Водещи
-
Топ астролог назова виновниците за хаоса у нас
Венета Матева каза докога ще продължат напрежението и драматичните обрати
17.05 | 13:38
-
МОК обяви решението си за споровете след Общото събрание на БОК
Ето кого признава официално
17.05 | 13:20
-
Изследване: Делът на функционално неграмотните българчета е 2/3
Те не умеят да правят математически упражнения, което означава, че не могат да разбират...
17.05 | 13:00
-
Организацията на движението и паркирането в София за финала на „Капките“
Грандиозният спектакъл събира на стадион "Васил Левски" 40 000 зрители
17.05 | 12:40
Най-четени
-
София без наземен градски транспорт и през уикенда
Метрото ще рабти по празнично разписание
17.05 | 09:15
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Още дъжд и вятър днес
Максималните температури ще бъдат между 15° и 17°C в цялата страна
17.05 | 09:00