Спецсъдът отказа да пусне Биляна Петрова на свобода 21.08 | 16:52
Заболяванията й не изискват престой в болница, сочи медицинската експертиза

Специализираният наказателен съд отхвърли искането на бившия заместник-кмет на столичния район "Младост" - Биляна Петрова да напусне ареста. Съдът се позова на назначената съдебномедицинска експертиза, според която, въпреки здравословните си проблеми, разследваната за корупция Петрова може да се лекува и под стража, предаде БНР.
Според д-р Адриана Русева, заболяванията на Петрова не изискват болничен престой и затова тя се е консултирала, както и е осигурила личен преглед на бившия заместник-кмет при още специалисти. Това предизвика реакцията на защитата й, според която вещото лице е изследвало и въпроси, които не са му възложени от съда и прави изводите си без изобщо да се е запознала с условията в ареста.
Съдът обаче, не се съгласи и даже похвали Русева, че е проявила самоинициатива за попълване на изследването. Според магистрата, консултациите с други специалисти не само не е неправомерно, а е проява на висок професионализъм.
Докато защитата на Петрова искаше свободата й, включително и защото не е участвала в корупционна схема с кметицата на "Младост" Десислава Иванчева и бившия районен кмет Петко Дюлгеров по изнудването на бизнесмена Александър Ваклин, обвиняемата се разплака, а съдът даде почивка. А след нея обяви, че Биляна Петрова остава под стража - решение, което тя може да обжалва пред Апелативния специализиран съд.
Водещи
-
Деница Сачева: Бюджет 2026 ще бъде предизвикателство
Няма да подкрепим текстове, които да правят журналистиката престъпление, категорична е тя
12.10 | 18:00
-
Петима задържани в Огняново по подозрение в купуване на гласове
Частични местни избори се провеждат в Пазарджик и Хасковско
12.10 | 17:40
-
Софийската топлофикация изтегля със седмица по-рано спирането на топлата вода
Дружеството предприема действия топлоподаването да бъде спряно от 13 октомври, вместо по...
12.10 | 17:20
-
Километрично задръстване на автомагистрала "Тракия"след предната катастрофа
Няма информация за пострадали
12.10 | 17:00
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Радан Кънев: Управляват ни кукли, това е фасадна демокрация
Евродепутатът допълни, че българите не вярват на съда, прокуратурата и правителството, което...
12.10 | 15:00
-
Румяна Бъчварова: Тече процес на концентрация на власт
Според нея мотивът може да изглежда като персонална санкция срещу президента, но истинският...
12.10 | 14:00