Спират камионите по пътищата около празниците 20.12 | 14:09
Републиканската мрежа ще затваря за МПС над 3,5 тона в определени периоди

Товарните автомобили ще бъдат спирани за различни периоди в празничните дни, съобщи МВР.
В петък (21 декември) между 16,00 и 22,00 часа ще се спира движението по републиканската пътна мрежа на територията на цялата страна на камиони с тегло над 10 тона.
Със заповед на директора на Агенция "Пътна инфраструктура" същите ограничения ще важат на 22 декември (събота) от 08,00 до 12,00 часа, на 26 декември от 12.00 до 22.00 ч., на 28 декември (последният работен ден преди Нова година) от 16,00 до 22,00 часа, както и на 1 януари между 12,00 и 22,00 часа.
От "Пътна полиция" уточняват, че при необходимост и в зависимост от метеорологичната обстановка, областните пътни управления и дирекциите на МВР по места могат да въвеждат допълнителни временни ограничения на движението.
Същевременно, заради усложнената обстановка в 16 области от страната временно се спира движението по републиканската мрежа на товарни превозни средства с тегло над 3.5 тона.
Забрана обхваща Велико Търново, Габрово, Стара Загора, Хасково, Кърджали, Смолян, Ямбол, Сливен, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Добрич, Варна, Бургас и Русе.
За да се избегне образуване на опашки от чакащи камиони, те се отбиват на определени за това места, където да изчакат пускането на движението.
Водещи
-
Втори ден хаос по европейски летища заради кибератаката
В Брюксел над 80 полета на летището в Завентем бяха забавени, а 20 бяха отменени
21.09 | 18:00
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
Най-четени
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00