Спират колите по бул. "Витоша" с пиломати 30.05 | 16:02
Столичните съветници умуват какво да стане с трамвайната линия по софийската "Шанз-Елизе"
В бъдещата пешеходна зона на бул. "Витоша" преминаването на автомобилите ще се възпрепятства с подвижни колчета (пиломати), каза пред Комисията по транспортна инфраструктура главният архитект на София Петър Диков.
След жалби на юридически лица - собственици на магазини и на обществени организации в района, се премахва предвидената за строителство обществена тоалетна в участъка на ул. "П. Парчевич".
Премахват се предвидените в проекта кръгови движения при пресичането на пешеходната зона с улиците. Скоростта на автомобилите ще бъде ограничена по друг начин, а не с кръгови движения, посочи главният архитект, цитиран от БТА.
Освен тези преработки на проекта, който предстои да се одобри от Столичния общински съвет, съветниците дискутираха и бъдещето на трамвайната линия.
Според становището на "Столичен електротранспорт" тя не трябва да се премахва от бул. "Витоша".
Според другия вариант трамвайното трасе може да се измести по ново трасе по бул. "Ген. М. Д. Скобелев" над подлеза при НДК.
Третият вариант е, и според решението на Столичния общински съвет, според който трамваите от бул. "Витоша" трябва да преминават по бул. "Патриарх Евтимий" и от него да преминават по бул. "Христо Ботев".
Подземният паркинг между ул. "Солунска" и ул. "Алабин" е почти сигурно, че ще отпадне от предвидените съоръжения за изграждане в пешеходната зона на бул. "Витоша", обясни главният архитект. По думите му причината за това са множеството жалби на граждани.
Водещи
-
Мистерия: ЦРУ търси "Залата на знанието" под Сфинкса в Египет
Италиански учен представи доказателства за гигантски структури, които се простират на повече...
25.07 | 15:00
-
Седмичен хороскоп от понеделник
Ето какво може да очаква всяка зодиа от 27 юли до 2 август
25.07 | 14:30
-
Кутев: Не съм виждал такова озлобление и такава атака срещу управление през първите сто дни
Той посочи, че членството в НАТО и Европейския съюз носи конкретни ангажименти, като коментар...
25.07 | 14:00
Най-четени
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Съдът остави за постоянно в ареста похитителя на 11-годишната Наталия
Пастрокът на детето Асен Симеонов беше задържан на 23 юли, малко след полунощ пред магазин в...
25.07 | 12:00