Спряха заповедта за отнемане на лиценз на „Лукойл“ 23.04 | 20:54
Административният съд в София отряза Ваньо Танов за данъчния склад

Административният съд в София спря заповедта на шефа на Агенция "Митници" Ваньо Танов за отнемане на един от лицензите на "Лукойл" за данъчен склад, съобщиха от съда. Магистратите разгледали делото веднага след завеждането на жалбата от страна на нефтената компания. Самото дело по същество ще бъде гледано по-късно.
Преди ден Танов издаде заповед за отнемане на лиценза на за данъчен склад на основния продуктопровод на "Лукойл" и на още няколко складови бази, заради открити нарушения в монтажа на измервателните уреди.
Тогава от компанията излязоха със становище, че отнемането на лиценза е тенденциозно и е административен произвол, упражняван от Танов.
Срокът, в който компанията трябваше да приведе в съответствие с изискванията дейността си изтече на 31 март. До тази дата трябваше да бъдат монтирани средствата за измерване и контрол на местата за въвеждане и извеждане на гориво.
Преди седмица Агенция "Митници” уведоми "Лукойл България”, че поставените уреди не предават данни към информационната система на агенцията и че е установено несъответствие между данните в регистъра и складовата наличност.
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00