Стана ясно кой в коя избирателна секция ще гласува 15.09 | 15:56
Ето как може да се информирате

Предизборната кампания за предстоящите на 5 октомври парламентарни избори е в разгара си. Клипове, реклами, послания и обещания "валят" към нас избирателите от всички страни. А ние размишляваме за кого да гласуваме и кои личности заслужават най-много да спечелят нашия глас. В случаи, че сте от тези, които вече са взели съдбоносното решение за България поне в следващите 4 години, ето в коя избирателна секция може да реализирате своя вот.
Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" /ГД ГРАО/ към Министерство на регионалното развитие осигурява справка за номера на избирателната секция и мястото на гласуване за избори за народни представители за Народно събрание на 5 октомври за всички български граждани.
Това съобщи Централната избирателна комисия. Всички избиратели могат да проверят адреса на избирателната си секция по следните начини. През Интернет на адрес http://www.grao.bg/elections/. Сайтът предоставя и възможността да се подават "Искане за гласуване по настоящ адрес" по електронен път и да се регистрират издадените "Удостоверения за гласуване на друго място" от общинските администрации след идентификация с електронен подпис.
Чрез SMS - изпраща се SMS на номер 18429. Номерът 18429 е единен и за трите мобилни оператора (МТел, Глобул и Виваком). Цената на SMS e 25 стотинки без ДДС. В текста на SMS се изписват единствено десетте цифри на ЕГН. Системата връща SMS с номера и адреса на избирателната секция за въведения ЕГН. Чрез стационарен или мобилен телефон: избира се 0800 1 4726 ("0800 1 GRAO"), допълва БТА. Тел. 0800 1 4726 е безплатен за цялата страна.
Водещи
-
52-годишен българин изчезна при гмуркане в Охридското езеро
Местната полиция и водолазни екипи започнаха издирвателна операция
09.08 | 19:13
-
Пълнолуние във Водолей днес: Ето какво ще донесе на всяка зодия
Нито един зодиакален знак няма да остане незасегнат
09.08 | 17:40
-
Тръмп обяви, че е помирил Армения и Азербайджан
09.08 | 17:20
-
Два шведски самолета също се включват в гасенето на огнения ад край Славянци
Задействан е кризисния щаб, който наблюдава обстановката и при необходимост ще се вземе...
09.08 | 17:00
Най-четени
-
Левон Хампарцумян каза докога да не пипаме Бурканбанк
И преди, и след еврозоната с парите от бурканите по закон можем да платим всичко
09.08 | 11:00
-
Фон дер Лайен: ЕС е готов да предостави 3 млрд. евро на един "демократичен" Беларус
Тя потвърди ангажимента на блока да предостави пакет от 3 милиарда евро за подпомагане на...
09.08 | 16:00