Стотици изпратиха загиналите в Хитрино в последния им път 12.12 | 17:14
Тъжният повод събра хора на ДПС и ДОСТ на едно място

Стотици хора се събраха днес в Томбул джамия в Шумен, за да изпратят в последния им път загиналите хора от село Хитрино. В храма бе отслужен съответния ритуал. Молитвата "Дженазе намаз” бе прочетена от мюсюлмански духовник от Турция, съобщи topnovini.bg. Това се случи в присъствието на стотици роднини, близки и приятели на жертвите на злощастния инцидент. Загиналите ще бъдат положени в гробищата на селата Ясенково, Черна и Боян.
Тъжният ритуал събра и хора от ДПС и ДОСТ на едно място, което не се случва често. Сред тях бяха заместник-председателят на ДПС Ахмед Ахмедов и депутатите Четин Казак, Бюнямин Хасан, Седат Кадир. В Томпул джамия дойдоха и лидерът на ДОСТ Лютви Местан, както и депутатите от партията Хюсеин Хафъзов, Айдоан Али. Много други представители на местната и държавна власт също дойдоха да почетат жертвите.
Водещи
-
Електрическите тротинетки получиха нова регулация след гласуването в парламента на промените в Закона за движение по пътищата
Депутатите забраниха на деца под 16 години да карат тротинетки, а защитната каска стана...
17.07 | 10:59
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Израел нанесе днес серия от масирани въздушни удари по Дамаск
Друзите, последователи на религия, която е разклонение на исляма, обитават граничните райони...
17.07 | 10:27
-
С жива верига жителите на три села блокираха главния път Добрич - Силистра
От общината са готови да помогнат за решаването му.
17.07 | 10:15
Най-четени
-
Ключов ден: Апелативният съд решава за кмета на Варна
Вчера заместник-кметът на Варна Диан Иванов се отказа от показанията си срещу Коцев,...
17.07 | 09:15
-
Росен Желязков ще посети авиобаза „Крумово“
Росен Желязков ще се запознае и с взаимодействието между армията, Министерството на вътрешните...
17.07 | 09:30
-
Общо 156 пожара са потушени в България през изминалото денонощие
Статистика на пожарите
17.07 | 09:45