Страната отново е в снежен капан. На североизток положението е най-тежко 19.01 | 11:38
Редица пътища и магистрали са затворени за камиони, на много места движението се спира, за да минат снегорините

Поредният обилен снеговалеж, започнал тази сутрин, отново постави страната в снежна блокада. Много пътища отново са блокирани. Положението в Североизточна България отново е най-тежко.
Всички пътища в община Суворово, област Варна, са затворени с изключение на този за Девня. В седем села там е обявено бедствено положение, както и в четири села в община Долни Чифлик, където пътят Солник – Голица – Булаир остава затворен. Влакът Варна – Русе, който трябваше да тръгне към 9:15 часа от гара Варна, бе отменен заради влошената зимна обстановка, предаде БНР.
Остава бедственото положение в село Косара, община Главиница, област Силистра. Втори ден до селото няма достъп. Труднопроходими са и повечето пътища от републиканската мрежа в района. През цялата нощ екипи на Общината, със собствена техника, са вадили от преспите автомобили и хора, съобщи кметът Неждет Джевдет.
Снегонавяване прекъсна пътя Варна – Шумен между село Неофит Рилски и границата на двете области. Снегът наложи и ограничения на пътя Русе – Силистра за товарни автомобили над 12 тона. Същото ограничение е в сила за област София – от град София до границата с област Пловдив, както и на път I-6 София – Пловдив на територията на област Пловдив. Забранено за тежкотоварни камиони е и по пътя Хасково-Кърджали.
Проблеми за тировете има и по международния път Е-79 в област Монтана. По-рано тази сутрин бе затруднено движението между Варна и Добрич и между Ботевград и Враца, както и на магистрала "Тракия" от пътен възел "Зимница" до Бургас. Там обаче все още важи ограничение на скоростта до 80 километра в час.
На няколко пъти беше спирано движението и по магистрала "Люлин". За щастие причината не беше в проблеми с превозни средства, а за да могат снегорините да изчистят пътя. След това аутобанът беше отварян отново.
Водещи
-
Румен Радев наложи вето на закона за държавната собственост
Критики към ускорените процедури
11.08 | 13:45
-
От днес в Тетевен е въведен режим на водата
Водата ще бъде спирана от 22:30 до 6:00 ч. през нощта и от 12:30 до 17:00 ч. през деня.
11.08 | 13:30
-
Правителството предлага линията на бедност да бъде 764 лева
Документът вече премина едномесечно обществено обсъждане, и предстои тази седмица да бъде...
11.08 | 13:15
-
София временно спира тролейбус №8
Тролейбусите ще спират на съществуващите спирки в променения участък на маршрута
11.08 | 13:00
Най-четени
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15
-
Приятелите на Тодор Славков: Човек, който се плаши да не го гътне един вирус, не би посегнал никога на живота си
И споделят, че един от най-големите му страхове бил да не стане жертва на пътна катастрофа.
11.08 | 09:45