Страхотен Алберт Попов с девето място на слалома в Пекин 2022 16.02 | 09:30
"Вярвам, че нещата за тройката са близо. Вярвам, че мога да бъда фаворит и трябва да работя много", демонстрира самочувствие Попов след спускането и много добрия резултат на Олимпиадата

С много добро каране в двата манша на слалома на Олимпиадата нашият Алберт Попов зае престижното девето място в крайното класиране.
Олимпийското злато спечели французинът Клеман Ноел, който успя да изпревари във втория манш Йоханес Щролц. Попов завърши на 1.06 секунди зад шампиона.
С деветото си място днес Алберт Попов не успя да подобри рекорда на Петър Попангелов, който има две шести места на слаломите на Зимните олимпийски игри в Лейк Плесид 1980 и Сараево 1984.
За съжаление Камен Златков отпадна във втория манш, след като в първия влезе в топ 20.
Веднага след финала Попов поздрави всички българи. Малко по-късно пък направи цялостен анализ на представянето си:
"Току що разбрах, че стартът ми изяде шансовете за по-предно класиране. Това ми беше целта. Не ме интересуваше дали ще завърша, просто исках да видя, че мога и да покажа, че мога. Знаех, че съм стабилен, за да стигна до финала. Трасето беше по-лесно от първото. Имаше доста капани в трасето. Яд ме е малко, но да видим какво ще излезе. Теренът е много пипкав. Трасето специфично. Опитах се да съм максимално чист и да правя малко грешки и да рискувам. Когато караш на това ниво и искаш най-доброто спускане се допускат грешки. В Корея си спомням, че бях наивен и не знаех какво ме очаква. Тогава имаше повече притеснение. Карам с хора, с които карам цял сезон. Знам, че мога да ги победя. Гледам на нещата по друг начин. Карах освободено, не съм бил напрегнат. Смятам, че имаше някоя и друга забележка, но цялостно погледнато съм доволен. Надявам се да имаме все повече състезатели в Световната купа. На Камен му трябва малко стабилност и ще го гледаме в Световната купа. През последните години работихме константно, за да показвам резултати. Вярвам, че нещата за тройката са близо. Вярвам, че мога да бъда фаворит и трябва да работя много", каза Попов след спускането.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00