Страшна агресия между ученички в Раднево ВИДЕО 19.12 | 09:43
Директорът на училището не вярва в основата да са наркотици. „Малко градче сме, щеше да се чуе, ако е това. 30 години съм директор, такъв случай не е имало”, каза директорът

Нов брутален случай на агресия между ученички се появи като видео в социалните мрежи. Случаят е от Раднево, близо до СУ "Гео Милев”, в което учат заснетите момичетата. На кадрите се вижда как около шест момичета бият и обиждат своя съученичка. Версиите за случката са няколко.
Потърпевшата твърди, че в основата е интрига, а нападението не било за първи път. "Това е седми или осми път. Но сега беше ужасно. Друг път е само по 1-2 шамара”, разказа потърпевшото момиче. Майка й заявява, че е разбрала за случая от клипа. Не е знаела и за предишните пъти.
Момичетата били част от приятелска група. Отношенията в компанията обаче били доста нестабилни и често ескалирали конфликти, обясни педагогическият съветник на училището и допълни: "Още в деня, в който се е случило, работим по тези проблеми. В моменти на близост те споделят лична информация помежду си, но после злоупотребяват с нея”, обясни още тя.
Класната им е категорична, че не е очаквала такава жестокост: "Знаехме за ситуацията и се опитвахме да я предотвратим”. "Направени са оценки на всички деца и родителите им. Посетени са на адресите им. Работим с тях, ще ползват социални услуги в общността, ще работят с психолози и извън училище”, каза представителят на Агенция "Закрила на детето”. Директорът на училището не вярва в основата да са наркотици. "Малко градче сме, щеше да се чуе, ако е това. 30 години съм директор, такъв случай не е имало”, каза директорът.
Водещи
-
Финалът на Шампионската лига с нов час
Битката за трофея ще стартира в 19:00 часа българско време
28.08 | 17:15
-
Съвременни патрулни лодки ще вардят рибата в морето
Те ще бъдат закупени по проект, финансиран от Програмата за морско дело, рибарство и...
28.08 | 17:00
-
След руската масирана атака: Киев обяви петък за ден на траур
14 души са загинали и близо 50 са били ранени при нападението срещу украинската столица. Три...
28.08 | 16:45
-
Урсула фон дер Лайен пристига на посещение у нас
От петък председателят на Европейската комисия Урула фон дер Лайен ще направи обиколка в...
28.08 | 16:30
Най-четени
-
Местните власти разрешиха отстрела на дивото животно, което беше забелязано в Силистренско през последните дни
Системата BG-Alert няма да бъде активирана
28.08 | 10:59
-
620 евро минимална заплата – спор между синдикати и работодатели
Минималната почасова ставка ще стане 7,31 лева при влизането в еврозоната
28.08 | 13:30
-
Шанс за живот: Доброволец спаси две бебета-зайчета от пожар край Вакарел
Оттам пишат още, че майката я няма и не се знае дали е избягала или изгоряла в пожара и...
28.08 | 11:30