Стреляли по Баретата с "Калашников" 30.01 | 15:41
Останки от автоматично оръжие са намерени в опожарения апартамент срещу Съдебната палата

Стрелецът, който простреля Златко Баретата в центъра на София, пред вратите на Съдебната палата, вероятно е използвал автомат "Калашников".
Това предполагат разследващите, след като откриха обгорели останки от такова оръжие в апартамента, който бе опожарен веднага след стрелбата вчера (29 януари).
Първоначалният оглед сочи, че оръжието е "АК-47", калибър 7,62 мм, съобщиха разследващи пред БТА.
Назначени са експертизи, които ще установят дали тези останки са годни за произвеждане на изстрел и дали с такова оръжие е стреляно по Златомир Иванов.
Същевременно адвокатът на Златко Баретата Марияна Тодорова коментира, че той не е имал никакви притеснения за себе си, а в деня на стрелбата е шофирал сам автомобила си и е решил на своя глава къде точно да спре и да влезе през централния вход на Съдебната палата.
"Не е бил с бронежилетка, придружавали са го две момчета, които не са имали оръжие, като само едно момче от охраната е имало оръжие", каза Тодорова, цитирана от агенция "Фокус".
Според Тодорова процесът, който се води срещу Баретата в Апелативния съд, ще се забави, тъй като не се знае колко време ще е необходимо, за да се възстанови.
Към момента е известно, че Златко Баретата все още е в тежко шоково състояние. Очаква се по-късно днес от "Пирогов" да дадат повече информация за здравето му.
Срещу Златомир Иванов бе стреляно около 9,30 часа вчера, малко преди той да влезе в Съдебната палата, за да се яви на заседание по делото срещу него.
По Баретата бе стреляно от таванско помещение в сградата точно срещу палатата, а веднага след това там избухна пожар. При нападението бе ранен и един от гардовете на Иванов, който е в добро здравословно състояние.
Водещи
-
Тома Биков: Пеевски е във функцията на подкрепяща формация
"Възраждане", МЕЧ и "Величие" играят подгряващи на Румен Радев", твърди депутатът от ГЕРБ
06.07 | 15:30
-
Жеги до 40 градуса морят Гърция до четвъртък
06.07 | 14:30
-
Може ли карфиолът да замести месото?
06.07 | 14:00
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Евгений Дайнов: Борисов въвежда Пеевски във властта лека-полека
Ако пасиансът им излезе, ние няма да сме всичките ДПС, но Пеевски ще ни е шефът
06.07 | 12:00
-
Трима загинали, след като кола се заби в заведение в Разград
Автомобилът е управляван от 19-годишен младеж
06.07 | 11:40