Съдът в София гледа делото срещу Лазар Лазаров 22.11 | 09:12
Бившият шеф на АПИ ще отговаря за безстопанственост

Софийският градски съд ще гледа днес делото срещу Лазар Лазаров, бивш шеф на АПИ. То е за безстопанственост в особено големи размери, предаде БГНЕС.
На 19 юни Софийска градска прокуратура /СГП/ внесе в Софийски градски съд /СГС/ обвинителен акт срещу три длъжностни лица от Агенция "Пътна инфраструктура" за безстопанственост в особено големи размери, представляваща особено тежък случай. Това са бившият шеф на пътната агенция Лазар Лазаров, Дончо Атанасов и Илиана Захариева.
Лазар Лазаров е предаден на съда за това, че в периода 7.08.2014г. – 17.02.2015г. в качеството си на председател на Управителния съвет на АПИ, умишлено не е положил достатъчно грижи за възложената му работа по изграждане на магистрала "Марица", и от това са последвали щети за Министерство на транспортна и информационните технологии в особено големи размери – 30 813 647 лева., и случаят е особено тежък.
Тъй като осъщественото от него деяние е умишлено, той е привлечен към наказателна отговорност по по-тежката правна квалификация за безстопанственост.
Ако бъде признат за виновен Лазар Лазаров може да получи наказание лишаване от свобода" от 3 до 12 години и "лишаване от право да заема определена държавна или обществена длъжност и "лишаване от право да упражняват определена професия или дейност".
Дончо А. и Илиана З. са предадени на съд, затова, че периода 23.01.2014г. до 26.01.2015г. в качеството си на членове на Управителния съвет на АПИ, при условията на независимо съпричинителство, не са положили достатъчно грижи за възложената им работа по изграждане на магистрала "Марица", и от това са последвали щети за Министерство на транспортна и информационните технологии в особено големи размери – 30 813 647 лева., и случаят е особено тежък.
Ако бъдат признати за виновни Дончо А. и Илиана З. могат да получат наказание "лишаване от свобода" от 3 до 10 години и "лишаване от право да заемат определена държавна или обществена длъжност и "лишаване от право да упражняват определена професия или дейност".
Водещи
-
Жеги до 42°C връхлитат страната в края на юни
Задава се продължителен жежък период със засуха
15.06 | 18:00
-
България поема председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Президентът Румен Радев ще участва в Срещата на върха на ПСЮЕ
15.06 | 17:40
-
Голям военен парад във Вашингтон съвпадна с рождения ден на Тръмп
Амерканският президент вчера стана на 79 г.
15.06 | 17:20
-
Драгомир Стойнев: Ако има нов тип бежанска вълна, държавата трябва да е подготвена
Нужни много ясни анализи как този конфликт ще се отрази върху икономиката на България, върху...
15.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Станков: Всички големи фондове с готовност за изгодно финансиране на българската енергетика
Министърът на енергетика подчерта, че по отношение на енергетиката трябва да се гледа 20...
15.06 | 16:00
-
Прея с изповед: Била изоставена от майка си (ВИДЕО)
Певицата споделя пред Мон Дьо за липсата на родителска подкрепа, личната терапия и процеса по...
15.06 | 13:00