Съдът отстрани главния архитект на Пловдив заради тютюневия склад 19.09 | 20:02
Русев обвинен в престъпление по служба с разрешението си за разрушаване на културен паметник

Пловдивският окръжен съд отстрани от длъжност главния архитект на община Пловдив Румен Русев. Магистратите решиха, че повдигнатото срещу него обвинение е за престъпление, извършено при изпълнение на преките му служебни задължения, предаде БНР.
"Съдът прецени, че може да се направи извод, че са налице обективни данни, ако обвиняемият продължи да изпълнява служебните си задължения в рамките на предприетото спрямо него наказателно преследване, да окаже пряко и косвено въздействие върху свидетели, намиращи се със същия в служебна зависимост, както и да създаде пречки при установяване и събиране на необходимите писмени доказателства, които според нормативната уредба се съхраняват от Общинската администрация, гласи решението на съда.
От държавното обвинение поискаха главният архитект на Пловдив да бъде отстранен от поста, за да се избегне опасността служебното положение на обвиняемия да попречи на обективното изясняване на обстоятелствата по делото, свързано с разрушаването на тютюневия склад на ул. "Одрин"8 в града.
По време на съдебното заседание Румен Русев заяви, че е невинен. Адвокатът му Красимир Елдъров потвърди, че ще обжалват решението на съда. Елдъров изрази и недоумение си от това защо отстраняването от длъжност на Русев се иска чак сега, при условие, че това можело да стане още през месец март, когато складът бе полуразушен.
По думите на защитника "архитект Русев е съдействал на разследващите органи във връзка с досъдебното производство и няма данни за осъществен натиск върху служители на Община Пловдив - свидетели по делото". Следващото дело е насрочено за 27 септември.
Водещи
-
Министърът на отбраната на САЩ: Операцията беше брилянтна
Хегсет каза още, че бомбардирането на иранските ядрени обекти не е целяло смяна на режима в...
22.06 | 18:00
-
Жена загина при тежка катастрофа между Лясковец и Долна Оряховица
Лек автомобил се е преобърнал в крайпътна нива
22.06 | 17:40
-
мс: Няма непосредствена заплаха за сигурността страната ни
Службите за сигурност следят ситуацията в Близкия изток и своевременно докладват на...
22.06 | 17:20
Най-четени
-
Черният леопард е забелязан преди месеци край Исперих, открити са следи
Изготвен е профил на евентуалния собственик на дивото животно
22.06 | 12:40
-
Атаката на САЩ срещу Иран подготвя пазара на петрол за бум
От обезумели пазари на опции, до покачващи се цени на товарите и дизела - цялата тази...
22.06 | 12:00
-
Оше издирват избягалия хищних в природния парк "Шуменско плато"
Фотокапани, термокамери, дронове и десетки специалисти на терен се опитват да заловят...
22.06 | 10:20
-
Геро стана жертва на фалшива реклама за отслабване
Актьорът опроверга, че е рекламно лице на съмнителен продукт
22.06 | 11:40