Сън: Топ дестинацията за алкохолен туризъм през лято 2019 е Слънчев бряг 13.07 | 16:30
Изводите и са подкрепени със статистика за цените на напитките и храната в заведенията. От таблицата публикувана в изданието се вижда, че само няколко неща са по-евтини в други популярни за летуване страни отколкото в България

Дестинацията, която трябва да изберат британците, търсещи алкохолна ваканция това лято, е българският курорт Слънчев бряг, пише британският таблоид "Сън" (The Sun), цитиран от Дневсник, като се позовава на статистика на британската държавна пощенска служба Post Office. Пиенето в България е най-евтино, пише авторката на статията Цин Се и съветва читателите да избягват Франция, където бирата струва над три пъти по-скъпо отколкото в България.
Отбелязва се, че в Слънчев бряг не само са едни от най-ниските цени на бирата и виното сред европейските морски курорти, но и тази година е с близо 14 процента по-евтино в сравнение с миналото лято.
За сравнение бирата е с 342 процента по-евтина в Слънчев бряг, отколкото в Ница, а виното - с около 238 процента. При това положение не е изненада, че Слънчев бряг се превърна в новия Магалуф, популярен курорт на испанския остров Майорка, за обичащите купона британци, пише Цин.
Тя отбелязва също, че българският курорт е изгоден за семейни ваканции, а цените на храната по заведенията са едни от най-ниските.
Изводите и са подкрепени със статистика за цените на напитките и храната в заведенията. От таблицата публикувана в изданието се вижда, че само няколко неща са по-евтини в други популярни за летуване страни отколкото в България. Сред примерите е, че кафето в Португалия е 0.64 паунда в Португалия, докато в България е 0.72 паунда, бутилка кола в България е 0.97 паунда, а в Турция 0.87 паунда.
Според статистиката хранене в България за семейство включващо и кафе, кола, бира и вино излиза 32,12 британски паунда и това е най-евтино в Европа. Най-близо до България е Турция, където този пакет струва над 50 лири. На другата крайност е Италия, където ще трябва да платят за това 129.65 паунда.
Водещи
-
Вижте всички решения на МС от 16 април 2025 г.
Кабинетът одобри проект на ЗИД на НК срещу изтезанията на животни и садизма като бизнес
16.04 | 20:45
-
Андрей Ковачев: Костадинов трябва да носи наказателна отговорност за заплахи към опоненти
Вече няколко пъти "Възраждане" заплашват опонентите си, че ще имат съдбата на убитите от...
16.04 | 20:30
-
НАСА начерта хронология за края на света: Слънцето ще е виновник за гибелта ни
Учени повтариха ужасните предупреждения, отправени от известния физик Стивън Хокинг през 2018...
16.04 | 20:15
Най-четени
-
Дисциплинарна мярка за ЧСИ заради измамния казус с апартамента на 90-годишната жена
Данните от двете проверки по случая са предадени на прокуратурата, съобщи министърът на...
16.04 | 16:30
-
Борисов: Има интерес от американски фирми да се строят центрове за изкуствен интелект у нас
Затова няма да продаваме реакторите на Украйна, каза лидерът на ГЕРБ
16.04 | 16:46