Съпругата на барикадиралия се в „Стрелбище” е спасена 27.03 | 14:27
Жената беше изведена на носилка от жилището, преговорите с мъжа й продължават
![Съпругата на барикадиралия се в „Стрелбище” е спасена](http://inews.bg/pictures/1674613_1004.jpg)
Ситуацията с барикадиралия се в столичния квартал "Стрелбище” бивш полицай започва леко да се подобрява. От няколко минути съпругата на въоръжения психично болен Петър Коджейков вече е извън опасност. Тя беше изведена от жилището на носилка, след което линейка я откара в болница, съобщи БГНЕС.
Самият Коджейков обаче все още е барикадиран в апартамента и засега отказва да се предаде на полицаите. В момента те продължават да преговарят с него, съобщава главният секретар на МВР Георги Костов, който ръководи операцията на място. Той отново припомня, че полицаите целят да запазят живота и на възрастния си бивш колега.
По-рано днес Петър Коджейков стреля по полицаи, които се опитаха да преговарят с него. Малко по-късно баретите успяха да проникнат в жилището през балкона. След това преговорите с психично болния мъж започнаха да се водят буквално през вратата на една от стаите в апартамента.
Петър Коджейков все още не знае, че съпругата му е изведена от апартамента. В момента той е изолиран, намира се сам в стая, и в него има оръжие, което най-вероятно е бойно и определено е незаконно притежавано, обяснява Костов. Към преговарящия екип вече се е присъединил и психолог.
Водещи
-
От утре се променя организацията на движение през тунелите "Топли дол“ и "Правешки ханове“
В посока София движението на тежкотоварни МПС над 12 т ще се ограничи от 10 ч. до 21 ч. на 4...
19.12 | 15:20
-
Нов удар по джоба преди празниците
Такса "битови отпадъци" за Стара Загора скача с 16%, за околните села - със 110%.
19.12 | 14:59
-
Дежурни полицейски екипи ще работят по празниците в страната
Набелязани са конкретни мерки за спокойното протичане на празничните дни и осигуряване на...
19.12 | 14:40
-
Депутати от "Възраждане": Ще си дадем имунитета
"Делото е изключително поръчково. Съдийката е тотално пристрастна. Отявлен привърженик на...
19.12 | 14:20
Най-четени
-
Народните представители ще работят с удължено време заради важността на темите
Междувременно стана ясно, че служебният министър-председател Димитър Главчев ще участва в...
19.12 | 09:59
-
Продължават преговорите с ДБ, БСП
"На този етап мога да кажа, че се работи", добави той.
19.12 | 10:59
-
Празник е: Почитаме светец, който помага на наркомани и алкохолици
Той бил роб в Рим в имението на младата и красива наследница на знатни родители на име...
19.12 | 09:39